برهان مجیدی و شیادی پانزی

مقدمه

در سال‌های اخیر، شیادی‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری‌های پانزی به شدت در ایران افزایش یافته است. یکی از چهره‌های مطرح در این زمینه، برهان مجیدی است که با وعده‌های دروغین به جذب سرمایه‌های مردم پرداخته است. این مقاله به بررسی فعالیت‌ها و ادعاهای برهان مجیدی و نحوه عملکرد او در قالب یک سیستم پانزی می‌پردازد.

وظیفه مبارزه با شرکت‌های هرمی

مسئولیت مبارزه با شرکت‌های هرمی به عهده وزارت اطلاعات است. اما آیا این وزارتخانه توانسته است این وظیفه را به‌درستی انجام دهد؟ به نظر می‌رسد که خیر. زیرا شیاطین به اسم سرمایه‌گذاری، پول مردم را می‌دزدند و از همان پول به آن‌ها سود می‌دهند (سیستم پانزی). هیچ فریادرسی هم برای قربانیان وجود ندارد.

بررسی ادعاهای برهان مجیدی

در ابتدا، بسیاری از افراد فکر می‌کردند که برهان مجیدی نیز مانند بسیاری دیگر، فقط فروشنده یک پکیج است. اما یکی از استوری‌های او جلب توجه کرد. مجیدی خود را به عنوان جوان‌ترین میلیاردر خودساخته ایران معرفی می‌کند که با سرمایه‌گذاری در بیتکوین به سوددهی رسیده است. اما بیتکوین یک سرمایه‌گذاری پر ریسک است و همیشه سودده نیست. پس برهان مجیدی چه می‌کند؟

تماس با برهان مجیدی

در یک تماس تلفنی با برهان مجیدی، با لهجه کرمانی ادعا کرد که بابت ۱۰۰ میلیون تومان، دستگاه ماینر می‌خرد و در یک سوله قرار می‌دهد و ماهیانه ۱۵ میلیون تومان یا بیشتر به شما سود می‌دهد. این ادعا سوالاتی را به وجود می‌آورد. آیا ماینینگ بیتکوین این‌قدر سود دارد؟ بیایید با هم بررسی کنیم.

تحلیل ماشین‌حساب ماینینگ

سایت ایران اسیک (http://iranasic.com) یک ماشین‌حساب ماینینگ دارد که تقریبا کامل است. بهترین مدل دستگاه ماینر در ایران Antminer S15 است که حدود ۱۹ تا ۲۰ میلیون تومان قیمت دارد و ۲۸ ترا هشریت می‌دهد. بر اساس این ماشین‌حساب، شما ماهیانه ۸,۲۴۳,۱۰۰ تومان سود خالص دارید. اگر فرض کنیم برهان مجیدی واقعا ماینینگ می‌کند، قطعا همه این پول مال شما نیست و شریک هستید و باید بخشی از آن را به او بدهید. پس چطور به شما حداقل ماهیانه ۱۵ میلیون تومان سود می‌دهد؟ جواب این است که برهان مجیدی یک شیاد است که با سیستم پانزی شیادی می‌کند.

وب‌سایت برهان مجیدی

وب‌سایت برهان مجیدی borhanmajidi[.]ir نیز بخشی از این شیادی است. او در این سایت، پکیج‌هایی را نیز به فروش می‌رساند. بررسی رزومه او نشان می‌دهد که او ادعاهای دروغینی درباره تخصص‌های خود می‌کند. استاد حتی نمی‌داند که ایمیل نمی‌تواند شامل “http://” باشد!

همایش‌های آرش سروری

یکی از وظایف مهم آرش سروری و همایش‌هایش معرفی شیادها به مردم است. در همایش آینده کسب و کارهای نوپا در ایران (fobscf)، بهروز کمالیان نیز حضور داشته و باز بساط شیادی خود را پهن کرده است. حتی دکتر قلابی روبن غنی‌پور که قبلا در مورد او نوشته بودیم نیز حضور داشته است.

نتیجه‌گیری

مراقب پولتان باشید. هیچ سرمایه‌گذاری در این دنیا همیشه سود ثابت نمی‌دهد، جز شیادی که آن هم جمع می‌کند و می‌رود. اپلیکیشن “لوکساگرام” که برای قشر مرفه بی‌درد جامعه طراحی شده بود و خیلی سر و صدا کرد، نیز کار برهان مجیدی است. حتی ماشین لاکچری‌ این شیاد نیز اجاره‌ای است!

منابع

برای اطلاعات بیشتر در مورد برهان مجیدی و فعالیت‌های او، می‌توانید به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

با توجه به شواهد و بررسی‌های انجام شده، برهان مجیدی یک شیاد حرفه‌ای است که با وعده‌های دروغین و استفاده از سیستم پانزی، سرمایه‌های مردم را به یغما می‌برد. پس هوشیار باشید و در سرمایه‌گذاری‌های خود دقت کنید.

خروج از نسخه موبایل