کلاس مجازی- ساده و کاربردی – انگیج

نگرانی از انتشار ویروس کرونا باعث شده که بسیاری از کلاس های آموزشی تعطیل شود. پروژه انگیج سعی میکند برای شما بستری آنلاین و رایگان را برای برگزاری کلاس های آموزشی فراهم کند که با استفاده از اینترنت از هر نقطه به راحتی بتوانید به فراگیری آموزش ادامه دهید.

قدم اول : برای استفاده از این بستر شما باید بر اساس سرعت دسترسی یکی از سرور های پروژه را از لیست زیر انتخاب کنید.
قدم دوم: اگر قبلا از کلاسهای مجازی استفاده نکردید آموزش استفاده از این بستر رو اینجا به صورت پی دی اف  و  اینجا  به صورت ویدیو یا پایین همین صفحه ببینید و اگر قبلا تجربه کلاس مجازی داشتید کار رو شروع کنید اینجا هم مشابه همون تجربه های قبلی شماست.
قدم سوم: ساخت کلاس و تهیه محتوی آموزشی، که بسته به سلیقه شما میتواند فایل پرزنت یا پی دی اف باشد یا فقط از تخته سفید استفاده کنید.

قدم چهارم: دعوت از دانشجویان با ارسال آدرس کلاس . توجه کنید که حتی اگر در زمان ارائه کلاس برخی از دانشجویان با مشکل عدم دریافت صدا مواجه بودن نگران نباشید شما میتوانید تمام کلاس را ضبط کنید و آنها بعدا کلاس را مشاهده کنند. پس نیازی به برطرف کردن مشکل همه دانشجویان نیست.

لیست  سرور های پروژه انگیج ، این سرورها توسط اسپانسرها در اختیار این پروژه قرار گرفته ، تنها تفاوت بین این سرور ها فاصله آنها تا شماست پس با کمی وقت گذاشتن میتوانید بهترین سرور را از بین این لیست انتخاب کنید. پیشنهاد ما استفاده از سرور های داخل ایران است.

این لیست هر ۲ روز تکمیل میشود پس به این صفحه سر بزنید:

آدرس سرور اسپانسر سرعت دانلود(تقریبی) سرعت آپلود(تقریبی) مکان سرور وضعیت سرور
https://engage.webamooz.com وب آموز

443.93 Mbit/s

261.44 Mbit/s

ایران در دسترس نیست
https://engage.pishrotech.com Pishrotech 31.05 Mbit/s 149.72 Mbit/s ایران در دسترس نیست
https://engage1.shatel.com/ شاتل ایران در دسترس
https://engage2.shatel.com/ شاتل ایران در دسترس

برای استفاده از بستر آموزشی میتوانید این ویدیو رو ببینید.

آموزش سریع استفاده از بستر آموزشی انگیج مناسب برای مدرس و دانشجو

۲۶ دقیقه آموزش کاملتر استفاده از بستر آموزشی انگیج مناسب برای مدرس و دانشجو

استفاده از این خدمات رایگان است . توجه کنید که ما هیچ اطلاعاتی از شما رو بر روی سرور ها ذخیره نمیکنیم مگر اینکه شما کلاس را ضبط کنید. مسئولیت ماندن کلاس ضبط شده شما  بر روی سرور و در دسترس بودن سرور فقط در مورد سرور آمریکا تضمین میشود چون ما اختیاری در رابطه با سرور های اسپانسری نداریم و ممکن است از دسترس خارج شوند.

تکمیلی مخصوص ادمین ها:

آموزش ساده نصب سرور کلاس مجازی (bigbluebutton) رو از اینجا دریافت کنید.(مخصوص افرادی که مایل به نصب این سرویس بر روی سرورخصوصی خود هستند)

پروژه انگیج قدرت گرفته از نرم افزار بیگ بلو باتم است

خروج از نسخه موبایل