کلاهبردار میثم شکری ساز مدیر هلدینگ پارس پندار نهاد

بررسی از کجا آغاز شد؟

در تاریخ تیر 1399 با تبلیغ دریافت مدرک از دانشگاه نیویرک آمریکا مواجه شدیم، تبلیغی که بیننده را تشویق میکرد با پرداخت پول میتوانید از نمایندگی این دانشگاه در ایران مدرک دانشگاهی بگیرید. این تبلیغات در کانال رسمی شرکت واقع در اصفهان به اسم پارس پندار نهاد بود.

دانشگاه NIUTM در شهر نیویورک واقع است . این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاههای خصوصی در آمریکا می باشد . بیش از 3000 دانشکده و دانشگاه در آمریکا وجود دارد و NIUTM یکی از اعضای شناخته شده اتحادیه دانشگاههای آمریکا است که صدها دانشجو را هر ساله جذب برنامه آموزشی اش می کند . باید توجه داشت که ثبت نام در این دانشگاه به بیش از 50000 دانشجو در شعبه اصلی در نیویورک و مراکز مطالعه از راه دور در آسیا ، خاورمیانه ، جنوب آفریقا ، اروپا و استرالیا رسیده است . تا کنون دانشجوهایی از هر نقطه جهان برای بالا بردن مهارتهای خود به این دانشگاه آمده اند.

تبلیغات کانال هلدینگ پارس

NIUTM به یکی از موسسات عمده آموزش عالی کشور و یک دانشگاه تحقیقاتی برجسته و پویا همراه با حضور آکادمیک در برگیرنده جهان تبدیل شده است . دانشگاهها در میان ماندگارترین موسسات بشری هستند . دانشگاهها طول عمرشان را تا حدی مدیون تواناییشان در انعکاس اهداف بلند مدت و سنتشان در متعادل کردن توجهات با نگرانیهای آینده هستند . این ابتکارات ، دانشگاه را به صورتی شکل می دهد که به نسلهای بعدی دانشمندان ، دانشجویان و کارمندان اجازه می دهد دانشگاه را به جلو پیش ببرند . NIUTM  یک شبکه جهانی از مکانها ، مردم ، منابع آکادمیک و پروژه های تحقیقاتی است که تجارت شخصی حرفه ای را در شهرهای پویای جهان ارائه می کند . فرصتهای شغلی را برای مدیران و کارمندان جستجو کرده و قابلیت شغلی نامحدودتان را توسعه می دهد.

تبلیغات کانال هلدینگ پارس

با این شرکت تماس گرفتیم و ادعا کردند که شرکت پارس پندار نهاد نماینده دانشگاه نیویورک NIUTM است و نه تنها این شرکت مدرک دکتری از دانشگاه نیویرک با پرداخت پول صادر میکند بلکه میتواند مدرک رسمی دانشگاه ایران را هم به صورت غیرحضوری با پرداخت مبلغ 28 میلیون تومان و طی شدن زمان مدنظر صادر کند! بدین معنی که برای کارشناسی شما را در دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران ثبت نام میکند و پس از 4 سال برای شما مدرک دانشگاهی را صادر میکند، بدون حضور در دانشگاه!

تماس با شرکت پارس پندار نهاد

ماجرا از چه قرار است؟

اگر در لیندکین عبارت NITUM را جستجو کنید متوجه خواهید شد که افراد زیادی مدرک دانشگاه جعلی NITUM نیویورک را خریداری کردند! با یک جستجوی ساده هم خواهید دید که مدارک ترجمه شده زیادی توسط این گروه که دارای تاییده قوه قضاییه نیز می باشند در اینترنت منتشر شده است!

تصویر میثم شکری ساز با دکتر خرم آبادی معاون وقت فضای مجازی قوه قضاییه

تحقیق و بررسی:

بخشی از سایت جعلی دانشگاه نیویورک به دلیل تنظیمات اشتباه دارای مشکل فنی “Directory listing” بود و به ما این اجازه میداد که بتوانیم عکس های سایت را دانلود کنیم اسم فایل ها حاوی اسم صاحب تصویر بود،  اسم و عکس بیش از 480 نفر از کسانی که بین سال 2016 تا 2018 از دانشگاه niutm[.]us مدرک جعلی دریافت کردند در این پوشه در دسترس بود ، این وب سایت هم اکنون از دسترس خارج شده است ولی میتوانید آرشیو سایت را ببنید.

تصویر افرادی که از دانشگاه جعلی نیویورک مدرک دریافت کرده بودند

با بررسی دقیقتر سایت جعلی دانشگاه نیوروک، با ضعف دیگری موجه شدیم که به دلیل طراحی بد سایت تمامی اسامی و کدملی افرادی که مدرک دریافت کرده بودند در کد منبع سایت بخش تاییده مدارک وجود داشت! آرشیو.

تعداد 488 اسم با مدرک دریافتی به همراه عکس پرسنلی آنها از این بخش استخراج شد که تمامی آنها ایرانی بودند. افراد سرشناسی که در بین آنها سه نماینده مجلس هم وجود داشت! جدولی از اسامی تهیه شد و در سایت تلسکم قرار گرفت.

مشاهده نسخه کامل از اسمی و تصاویر: http://telescam.info/niutm

اسامی و مشخصات افرادی که مدرک از دانشگاه جعلی نیویورک دریافت کرده اند.

“میثم شکری ساز” (مدیر شرکت) و پدرش “غلامرضا شکری ساز” ده ها عنوان شرکت در انگلیس ثبت کرده اند، ثبت شرکت در انگلیس آسان است و هزینه کمی دارد و کلاهبرداران با هدف اعتبار بخشی به کلاهبرداری خود معمولا از این ترفند استفاده میکنند، در این مورد هدف اعتبار سنجی به مدارک و گواهی نامه های بی ارزش و جعلی بوده است. اینجا جستجو را کنید. عناوین شرکتهای ثبت شده :

:Gholamreza SHEKARISAZ

HARVARD CERTIFICATE LIMITED
UK QUALITY MANAGEMENT SYSTEM CERTIFICATE LIMITED (10766891)
DER NEUE VERTRIEB AUSTRIA LTD (10851824)
UK QAL REGISTER CERTIFICATE LTD. (10926068)
ROBERT GORDON INTERNATIONAL COLLEGE OF TECHNOLOGY AND MANAGEMENT LIMITED (10779171)
TCKIT GERMANY CERTIFICATE LTD (10728066)
NEWYORK INTERNATIONAL UNIVER OF TECHNOLOGY AND MANAGEMENT LTD (10541103)
OXFORD UK CERTIFICATE LTD (10712603)
UK MICROSOFT INTERNATIONAL ACADEMY LIMITED (10925302)
TUV GERMANY LTD (10756246)
DER NEUE VERTRIEB AUSTRIA LTD (10851824)
NEWYORK INTERNATIONAL UNIVER OF TECHNOLOGY AND MANAGEMENT LTD (10541103)
ACADÉMIE INTERNATIONALE DE TECHNOLOGIE ET DE GESTION DE PARIS LTD. (11453704)
INTERNATIONAL ASSOCIAT OF ENGINEERS (IAENG) LTD (10843496)
SANTA MONICA INTERNATIONAL GROUP FOR RESEARCH, DEVELOPMENT AND VALIDATION LIMITED (10841362)

:Meisam SHEKARISAZ

SPED TECHNICAL, WELDING INSPECTION AND MONITORING LTD (10841373)
PARS PENDAR NAHAD LIMITED (12018808)
COLLÈGE DE DAUPHINE LTD (11471868)
SANTA MONICA INTERNATIONAL GROUP FOR RESEARCH, DEVELOPMENT AND VALIDATION LIMITED (10841362)
TECH BASED COLLEGE LIMITED (11862883)
MIDDLE EASTERN HANDICRAFTS LIMITED (11548748)
UK QAL REGISTER CERTIFICATE LTD. (10926068)
UK MICROSOFT INTERNATIONAL ACADEMY LIMITED (10925302)
SPED TECHNICAL, WELDING INSPECTION AND MONITORING LTD (10841373)
ACADÉMIE INTERNATIONALE DE TECHNOLOGIE ET DE GESTION DE PARIS LTD. (11453704)

آدرس شرکت های ثبت شده در انگلیس به این صورت است:

71-75, Shelton Street, Covent Garden, London, United Kingdom

با نگاهی به اطلاعات ثبتی دامنه دانشگاه جعلی niutm.us به آدرس ثبت شده دقت کنید، دقیقا همین آدرس در لندن است! آرشیو

اطلاعات WHOIS دامنه NIUTM.US

قصه کلاهبردار میثم شکری ساز با نام جدید “ماکان آریا پارسا” زمانی جالب تر می شود که بدانید سال ۱۳۹۷ این فرد با فیلتر کردن وب سایت هایی که پرده از کلاهبرداری او برداشته بودند جلوی انتشار این اخبار را گرفته است! و جالبتر اینکه خود شکری ساز با افتخار این دستاورد را در سایت خود منتشر کرده است! آرشیو آرشیو.

قوه قضاییه امروز باید به مردم پاسخ دهد که رابطه این فرد با دستگاه قضایی به چه صورت بوده و چطور کمیته فیلترینگ بدون بررسی و صرفا بر اساس ادعای این کلاهبردار این وب سایت ها را فیلتر کرده است؟

واکنش و پیام میثم شکری ساز پس از افشاگری وب آموز:

ما قبلا بارها دادگاه رفتیم و تبرئه شدیم!
سایت http://niutm.us متعلق به ما نیست و وظیفه ما صرفا برگزاری دوره بوده است و بر اساس آن از فردی به نام امیررضا ثابت این مدارک را دریافت می کردیم، امیررضا ثابت در پرونده موسوم به «هلدینگ آفتاب» به عنوان سلطان مدارک جعلی سال ۱۳۹۸محاکمه شد. جالب است بدانید میثم شکری ساز در آن زمان مشاور قوه قضاییه در این پرونده بود و از او تقدیر هم شده است! این در حالی است که وی همزمان درحال فروش مدرک جعلی بوده است! تصاویر زیر از سایت شکری ساز که برای مقابله با بررسی وب آموز ساخته است برداشته شده است. آرشیو سایت شکری ساز.

کلاهبردار ماکان آریا پارسا (میثم شکری ساز) در ویدیوای که بعدها منتشر کرد پذیرفت که این مدارک را میفروخته است ولی تاکید کرد که صرفا فروشنده بوده و گرداننده این کلاهبرداری امیررضا ثابت بوده است! وی همچنین مدعی شد که از وزارت علوم اعتبار دانشگاه NIUTM نیویورک را استعلام کرده است! نامه ای که وی نشان داد به امضای فاطمه داداشیان مدیر کل وقت دفتر آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم است ولی اسم دانشگاه حذف شده است و مشخص نیست نامه به دانشگاه NIUTM اشاره میکند یا خیر! دکتر فاطمه داداشیان دوره اول اجلاس چهره های ماندگار مدیریت و کارآفرینی کشور در سال 1396 که توسط شبکه کلاهبردار شکری ساز اجرا شده است به عنوان سخنران حضور داشته است.

بروز رسانی ۱۴۰۱/۰۶/۱۶:

با سرکار خانم دکتر فاطمه داداشیان تماس گرفتیم، ایشان از اساس این تاییدیه را تکذیب کرد و تاکید کرد که هیچ موسسه ای مجوز فروش مدرک دانشگاهی ندارد!

تصویر ایمیل دریافتی از سرکار خانم دکتر فاطمه داداشیان

همچنین بر خلاف ادعای میثم شکری ساز (ماکان آریا پارسا) در آرشیو سایت ایرانی تبلیغ کننده مدارک دانشگاه جعلی به آدرس irniutm.com به وضوح میبینید که تنها موسسه ای که مدارک دانشگاهی از دانشگاه جعلی niutm.us ارائه میکرده هلدینگ پارس پندار نهاد بوده است.

تصویر سایت irniutm.com

و اما بخش افسوس ماجرا آنجاست که به نظر میرسد این کلاهبرداران حامیانی در بدنه قوه قضاییه دارند، فیلتر شدن وب آموز در مرحله بازپرسی و اجازه ندادن به وکیل ما برای دفاع یک طرف، ارسال نامه کاملا غیر قانونی به دبیر هیات نظارت مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستور حذف تمامی مطالبی که اسم “محمد جرجندی” در آنها آمده یک طرف! “محمد حسین کمالی” بازپرس شعبه 29 بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اصفهان دستور داده است که اسم جرجندی از همه جا در هر مطلبی حذف شود حتی آنها که اصلا ربطی به شکری ساز ندارد! این سطح از تخلف شرم عدالت است.

تصویر نامه “محمد حسین کمالی” بازپرس شعبه 29 بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اصفهان

همچنین “محمد حسین کمالی” بازپرس شعبه 29 بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اصفهان پا را فراتر گذاشته و به صورت اختصاصی درحال ارسال نامه به رسانه ها و شبکه های اجتماعی است تا مطالب مربوط به “محمد جرجندی” حذف شود! برای نمونه نامه ارسالی به مجموعه آپارات که باعث مسدود شدن کانال وب آموز در آپارات شد!

این درحالی است که با بررسی نظر کارشناس رسمی قوه قضاییه که در سایت شکری ساز منتشر شده است میتوان دید که این کارشناس مستقل نبوده و تنها نظرات این شبکه کلاهبردار را به عنوان نظر کارشناسی به دادگاه ارایه کرده است. موارد بسیاری این بررسی را تایید میکند به عنوان نمونه کارشناس رسمی دادگستری در جواب سوال بازپرس مبنی بر اینکه آیا از اساس دانشگاه NIUTM در نیویورک آمریکا وجود دارد پاسخ داده است:

دانشگاهی با نام دانشگاه نیویورک در کشور آمریکا در سال 1831 به ثبت رسیده که یکی از دانشگاه های معتبر آمریکا و جهان است، لازم به توضیح است آدرس وب سایت این دانشگاه nyit.edu است.

پاسخ کارشناس رسمی دادگستری “علیرضا مشهدی ایوز” با کد 6514
کارشاس رسمی دادگستی (علیرضا مشهدی ایوز) تایید کرده است که دانشگاه NIUTM در آمریکا وجود دارد!

در نمونه ای دیگر بازپرس به خبرگزاری انصاف نیوز فشار آورده که مطلب مربوط به شبکه قمار که به تحقیقات جرجندی اشاره شده است با عنوان “رادیو جوان چگونه پول سیاه قمار غیرقانونی را به آمریکا انتقال می‌دهد؟” حذف شود – آرشیو خبر – این فشارها باعث حذف این خبر شد و در ادامه انصاف نیوز نسبت به این فشار ها واکنش نشان داد.

میثم شکری ساز (ماکان آریا پارسا) برای متوقف کردن بررسی پرونده و جلوگیری از انتشار اسناد این کلاهبری حتی از طریق وکیلی در کانادا(شکری ساز دارای تابعیت دوگانه کانادا است) اقدام به تهدید جرجندی و شکایت به FBI با عنوان افترا و باج خواهی کرد! که البته هیچ وقت این شیاد این کار را نخواهد کرد چون در آمریکا همراهی “محمد حسین کمالی” بازپرس شعبه 29 بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اصفهان را نخواهد داشت!

ماکان آریا پارسا امروز چگونه کلاهبرداری میکند؟

کلاهبردار میثم شکری ساز(ماکان آریا پارسا) به تهران مهاجرت کرده است و با خواهر خود موسسه “پارسی کانادا” را تاسیس کرده است و آنجا اقدام به تکمیل پرونده و مدرک سازی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا میکند بدین صورت که با توجه به مجوز برگزاری دوره های BBA، MBA و MDB خود این دوره ها را به صورت لیسانس و فوق لیسانس در موسسه WES به ثبت رسانده است و یکشبه این مدارک را با پرداخت 16 هزار دلار صادر کرده و برای WES ارسال میکند، موسسه اعتبار سنجی WES هم که به وزارت علوم و نظارت کشور ایران اعتماد دارد این مدارک را میپذیرد! همچنین مدرک TOFEL زبان را هم با پرداخت 6 هزار دلار برای شما تهیه میکند!

با نگاهی به مجوز برگزاری دوره های MBA و DBA موسسه فن پردازان که از طریق وزارت علوم تایید شده است میتوان دید که این دوره ها مجوز صدور گواهینامه دارد و نه مقطع تحصیلی که در ماده 3 اشاره شده است : منبع

دوره برگزار شده به هیچ نوع مدرک رسمی دانشگاهی “معادل” “همتراز” و “مشابه” آن منجر نمیشود و موسسه مجاز است گواهینامه گذراندن دوره صادر کند.

با نگاهی به بخش تبلیغاتی سایت فن پردازان (آرشیو) به وضوح میتوان دید که کلاهبردار میثم شکری ساز(ماکان آریا پارسا) دریافت گواهینامه های پولی خود را راهی برای مهاجرت به کانادا عنوان کرده است و این گواهینامه را آنی صادر میکند درصورتی که گواهینامه (Certificate) درصورت گذارندن زمان دوره کمترین امتیاز در روند امتیازدهی مهاجرت کانادا به حساب می آید. موسسه مهاجرتی پارسی کانادا و موسسه فن پردازان هر دو متعلق به کلاهبردار میثم شکری ساز (ماکان آریا پارسا) است.

تاکید در سایت فن پردازان که دریافت این مدارک جریان مهاجرت به کانادا را تسهیل میکند!

کلاهبردار میثم شکری ساز با مدرک سازی توانسته است در لیست WES موسسه فن پردازان را به عنوان موسسه ای که قادر است مدارک لیسانس، فوق لیسانس و دکتری دانشگاهی در ایران صادر کند(شبیه به دانشگاه) جا بزند و بدین واسطه مدارکی که صادر میکند از طریق WES در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارزیابی میشود!

موسسه فن پردازان در وب سایت تایید مدارک WES به عنوان موسسه عالی ثبت شده است!

در توییتر کاربری با نام امیرحسین در رابطه با مدل کلاهبرداری جدید ماکان آریا پارسا (میثم شکری ساز) با مدرک سازی برای مهاجرت واکنش نشان داده است. او عنوان کرده که ماکان آریا پارسا (میثم شکری ساز) از طریق شرکت جدیدش “پارسی کانادا” برای مدرک سازی مهاجرت برنامه “اکسپرس اینتری” کانادا با دریافت مبلغ 16 هزار دلار مدرک لیسانس و ارشد مدیریت “یک روزه” صادر میکند (مورد تایید WES) و همچنین با دریافت مبلغ 6 هزار دلار مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 را برای خریدار دریافت میکند! منبع توییتآرشیو.

توضیحات پرونده به صورت ویدیو لایواستریم:

اولین بررسی تاریخ 25 جون 2020
دومین بررسی به تاریخ 24 جولای 2020
سومین بررسی 11 نوامبر 2020
چهارمین بررسی 10 اکتبر 2021
بررسی پنجم 1 نوامبر 2021
بررسی ششم 15 نوامبر 2021

تعدادی از اسامی افراد سرشناسی که از طریق این شرکت کلاهبردار مدارک جعلی دریافت کرده اند:

مشاهده نسخه کامل از اسمی و تصاویر: http://telescam.info/niutm

آقای “دکتر” مهدی ابهری نماینده سه دوره مجلس شورای اسلامی.

سرکار خانم عفت شریعتی کوه بنانی، نماینده مجلس در دوره یازدهم از حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان ایشان در گذشته نماینده مشهد و کلات در دوره‌های هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی نیز بوده‌است! ایشان در واکنش به سوال خبرگزاری برنا در رابطه با مدرک دکتری جعلی فرمودند که دکتری ندارد و آخرین مدرک تحصیلی ایشان فوق لیسانس است. (منبع) این در حالی است که ایشان در زمان انتخابات و در رسانه ها همین الان هنوز هم از واژه دکتر استفاده میکند. تصاویر از کانال رسمی ایشان برداشته شده و آرشیو شده است.

آقای امیرعباس سلطانی نمایندهٔ دورهٔ نهم مجلس شورای اسلامی.

حمیدرضا قمی ، رئیس شورای اسلامی شهرستان یزد!

محمد رضا ابرقویی ریاست سابق دانشگاه های آزاد اسلامی واحد انار و واحد مهریز. پس از افشای مطلب در وب آموز پسر ایشان به وب آموز ایمیل زد و عنوان کرد که چون پدر را “دکتر” خطاب میکردند لذا پدر این مدرک را گرفت که “پر بیراه نباشد!”

تعداد 488 نفر از دانشگاه جعلی NIUTM مدرک دانشگاهی گرفته اند که در بین آنها مسولین و مدیران و حتی پزشک و وکیل پایه یک دادگستری دیده میشود! لیست کامل را اینجا مشاهده کنید.

امید میرود نتیجه تحقیقات وب آموز در رابطه با میثم شکری ساز(ماکان آریا پارسا) منجر به اجرای قانون در رابطه با این شبکه کلاهبردار شود.

آخرین بروز رسانی مطلبپنج شنبه – ۱۰ شهریور ۱۴۰۱

خروج از نسخه موبایل