بررسی شرکت جعلی و کلاهبردار آی ماینر

کلاهبردارها همیشه زیر پوست شهر نیستند بلکه در کشور عزیز ما، خیلی راحت روی پوست شهر هستند!

تقریبا مدت یک سال از آغاز جذب سرمایه از مردم توسط یک شرکت کلاهبردار پانزی به اسم “افرند شید مهر” با وب سایت iminer.net و https://dedino.ir/ به بهانه اجاره ماینر بیتکوین میگذرد اما متاسفانه تاکنون دستگاه ناظر حتی با شماره های این شرکت تماسی برقرار نکرده است

این کلاهبرداران با تمام قوا شب و روز درحال تبلیغ و جذب قربانی بیشتر هستند و متاسفانه طبق معمول باید منتظر بود و شاهد این باشیم که میزان رقم کلاهبرداری از مردم چقدر خواهد بود

خانم هلن حضوری و سلیمه جمال زهی حسین دو فرد کلاهبردار پانزی، شرکت افرند شید مهر را در سال ۱۳۹۸ تاسیس کردند و بلافاصله مدعی شدند که دارای فارم (مزرعه) بیتکوین هستند و همه افراد با پرداخت پول می توانند دستگاه ماینر اجاره کنند!

این درحالی است که تا به این لحظه ناظران حتی آدرس مزرعه بیت کوین این شرکت کلاهبردار را هم نمی دانند!

اینکه این دو فرد کلاهبردار نماینده شرکت جعلی و ساختگی iminer ترکیه هستند می تواند برای قربانی مهر تاییدی باشد اما هر کارشناسی براحتی می داند که تامین برق ترکیه توسط ایران انجام می شود و قاعدتا ترکیه محل مناسبی برای راه اندازی مزرعه بیت کوین نیست.

طبق معمول این شرکت کلاهبردار نیز برای توجیه قربانیان دو مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت سمنان در وبسایت خود قرار داده که رسما چیزی جز یک سری مجوز بی ارزش (در رابطه با کسب و کار ادعا شده) نمی باشد.

تصاویر زیر مجوزهایی هستند که شرکت کلاهبردار افرند شید مهر جهت جلب توجه به قربانیان برای توجیه مورد تایید بودن شرکت و همینطور اعتمادسازی جهت جذب سرمایه نشان می دهد.

جالب است بدانید که هیچ یک از این دو مجوز که هر دو با سند سازی دریافت شده ثابت نمی کند که این شرکت در شهرک صنعتی سمنان دارای فارم بیتکوین است.

در ادامه با شهرک صنعتی سمنان به شماره ۰۲۳-۳۳۳۷۰۷۲۳ تماس گرفتیم که در نتیجه نه واحد برنامه ریزی و نه واحد صنایع کوچک از وجود شرکتی به اسم “افرند شید مهر” بی اطلاع بودند.

در نهایت و پس از تماس با مدیر شهرک صنعتی سمنان آقای احسانی تایید شد که چنین شرکتی در شهرک صنعتی سمنان وجود خارجی ندارد!

متاسفانه وب آموز موفق به تماس با وزارت صنعت و معدن و تجارت سمنان نشد اما ببینید که یک سند سازی چقدر بدرد یه مشت کلاهبردار پانزی مقیم ترکیه می خورد!

توضیحات آقای احسانی مدیر شهرک صنعتی سمنان مبنی بر اینکه از اساس از وجود شرکتی به اسم افرند شید مهر بی اطلاع است و اگر این شرکت در شهرک صنعتی سمنان دارای مزرعه بیت کوین می بود حتما به دلیل استفاده از برق از وجود چنین شرکتی مطلع می شدند.

اما بنظر شما چطور این شرکت جعلی بیش از یکسال است که اقدام به جذب سرمایه کرده اما هیچ دستگاه ناظری با آن برخورد نکرده است؟

 

در تصویر زیر اطلاعات تماس شرکت جعلی آی ماینر را مشاهده می کنید

شرکتی که همزمان در 6 کشور دنیا دارای خط تلفن میباشد که متاسفانه همه خطوط دائما اشغال می باشند.

در انتها توجه شما را به حمایت همیشگی خبرگزاری ها از شرکت های جعلی جلب میکنم

سایت آی ماینر توسط گروهی ناشناس هک و این اطلاعات در اختیار وب آموز  قرار گرفت، بر اساس این اطلاعات بیش از ۲۰ هزار قربانی تاکنون 329 بیتکوین به این شبکه که عواملش در ترکیه هستد واریز کرده اند، چیزی معادل 3 میلیون و 851 هزار دلار یعنی 88.564.812.000 تومان.

اطلاعات کاربران وب سایت کلاهبرداری ای ماینر:
[ninja_tables id=”22356″]

شناسایی یکی از عوامل سایت آی ماینر از طریق ایمیل مدیران:

سعید پورعشقی اسکویی طراح و برنامه نویس و یکی از مالکین شرکت کلاهبردار #آی_ماینر با شماره موبایل 914xxx8782 شناسایی شد.
این فرد قبلا با ایمیل saeed.po@gmail.com دامنه ir8782.ir را ثبت کرده است.

ویدیو بالا توسط کلاهبرداران آی ماینر در کانال تلگرام این شبکه منتشر شده است، فارغ از اینکه به راحتی میتوان دید که خبری از تجهیزات برق و سرمایش نیست و حتی پنجره های معمولی سوله وجود دارد،  مکان یابی محل این سوله را اینجا نشان میدهد:

https://www.google.com/maps/place/35%C2%B037’09.6%22N+53%C2%B029’56.7%22E/@35.619323,53.4983032,321m/data=!3m2!1e3!4b1!4m9!1m2!2m1!1siran+iminer+bitcoin+farm!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d35.6193227!4d53.4990865

پیشتر دیدیم که آقای احسانی مدیر این شهرک از وجود این شرکت بی اطلاع بود.

 

بروز رسانی:

 

۴ ماه پیش پس از بررسی ویدیو فارم شرکت #آی_ماینر در سمنان توضیح دادیم که این شرکت کلاهبردار است و هیچ فارمی در سمنان ندارد، همچنین با شهرک صنعتی سمنان تماس گرفتیم و این موضوع رو پیگیری کردین.
حالا اون سوله که رنگ کرده بودن رو ببنید، وانت در حال ماین بیتکوین!
محل سوله بر روی نقشه

❌توجه : داشتن فارم به معنی سالم بودن کسب و کار اجاره ماینر نیست، کلاهبردارن مشابه که دسترسی به فارم هم دارن کسب و کار کلاهبرداری پانزی راه انداختن، اجاره ماینر در ایران وجود خارجی ندارد.

بروز رسانی2:

ویدیو منتشر شده توسط کلاهبرداران #آی_ماینر که به طور گسترده منتشر شده است مربوط به فارم https://www.elevategroup.io/ در سیبری است.
تنها راه مبارزه با این کلاهبردارن طرح شکایت از این افراد، اطلاع رسانی و البته طرح شکایت از عاملان پخش خبر های جعلی همچون مدیر وب سایت #تکراتو است.

بروز رسانی3:

اطلاعات شرکت ثبت شده #آی_ماینر در ترکیه که ثابت میکند این شرکت قبلا در مالکیت بهرام شهریورنیا بوده و همکنون به خانم سلیمه جمال زهی واگذار شده است. این سند نه تنها ارتباط بهرام شهریورنیا با کلاهبرداری چند میلیون دلاری پانزی این مجموعه را (علی رغم تلاش این فرد برای پنهان شدن) به صورت رسمی مشخص میکند بلکه ادعای مبنی بر جدا شدن از شرکت ایران و هویت مستقل از خانم سلیمه جمال زهی را هم نقض میکند.

بروز رسانی3:

توضیح معین غفوریان طراح سایت های فیشینگ و پانزی در رابطه با بهرام شهریورنیا گرداننده سایت آی ماینر.

بروز رسانی 4: 

توضیحات خانم سلیمه جمالزهی مدیرعامل آی ماینر در رابطه با کلاهبردار بودن این شرکت و بهرام شهریورنیا
اینجا در یوتیوب

خروج از نسخه موبایل