پانزیکلاهبرداری

بررسی شبکه کلاهبردار گرداننده شرکت های جعلی ورد واید انرژی، یونیفاندز، ادرز، تریدرز

کلاهبرداری پانزی چیست؟

قبل از مطالعه ادامه مطلب توصیه می کنیم که ویدیوی زیر را به دقت مشاهده کنید:

 

این مطلب تنها نظر وب آموز است و بر اساس اطلاعات باز و خبرهای دردسترس جمع آوری شده است

معمولا قربانیان کلاهبرداری پانزی افرادی هستند که بدنبال طی کردن ره صد ساله در یک شب هستند. قصه کلاهبرداری پانزی امروز ما کمی متفاوت است. گردانندگان این گروه کلاهبرداری پانزی خود دانشجویانی بودند که قربانی کلاهبرداری پانزی شدند!

هر کسب و کاری که سود ثابت و خیره کننده داشت کلاهبرداری پانزی است و از آن دوری کنید.

چند سال پیش چند دانشجویی مالزی که از قضا در یکی از پروژه های کلاهبرداری پانزی سرمایه خود را از دست دادند تصمیم گرفتند که همین کلاهبرداری پانزی را به عنوان سوغات خود از تحصیل در فرهنگ برای مردم ایران به عنوان هدیه بیاورند

سورنا یوشی زاده جعفر جعفری محمدنظری بابک کاظمی همه این افراد بنیانگذاران این شبکه کلاهبرداری هستند که امروزه با وعده پول مجازی E2C، V2C و سرمایه گذاری در بورس آمریکا و یا شرکت‌های بزرگ و همینطور دادن وعده سود بالا، قربانیان زیادی را جذب و در دام خود گرفتار می کنند.

ویدیوی زیر مربوط به یکی از جلسات شرکت هرمی پانزی کلاهبردار ورد واید انرژی است که توسط بابک کاظمی و رضا قیاسی و الناز جوانشیر اداره شده است.

 

تصویر زیر مربوط به پکیج های ارائه شده توسط این گروه کلاهبردار است که هر لات هزار دلار قیمت گذاری شده است

در لیست زیر وب سایت هایی که مربوط به این گروه کلاهبردار هستند را مشاهده می کنید:

http://www.unifunds.com

http://www.worldwide.energy

http://www.unifunds.com

http://www.adrows.com

https://portal.gpm.ltd/login/creatoracademy.com

https://coinsmining.energy

https://e2cwallet.com

https://www.electronicenergycoin.com/

بد نیست بدانید که این کلاهبرداران برای پایین آوردن ریسک شکایت توسط قربانیان از حلقه اعتماد خانوادگی استفاده می کنند توصیه های این دزدان را در فایل صوتی زیر گوش دهید:

این گروه کلاهبردار هم اکنون در ترکیه، امارات و مالزی فعالیت بسیار گسترده‌ای دارند. برگزاری مهمانی برای جذب قربانی گرفته تا آموزش لیدرها در ایران از جمله اقداماتی است که این گروه برای جذب سرمایه انجام می دهد.

به عنوان مثال در برنامه بلور بنفش بی بی سی از یک کشتی تفریحی ایرانی گزارش تهیه‌ شده که این گزارش را در زیر مشاهده می کنید اما نکته جالب اینجاست که کاپیتان کشتی بابک کاظمی یکی از گردانندگان شبکه پانزی با اسامی کریتور آکادمی، E2C و یونیفاندز است.

چرا زور کشور ایران به کلاهبردارانی که با استفاده از شبکه های غیرقانونی به پولشویی مشغول هستند (این فعالیت در سراسر دنیا کلاهبرداری محسوب می شود) و اتفاقا در کشور همسایه ایران فعالیت می‌کنند نمی‌رسد!؟

پس از اینکه برای اولین بار در وب آموز در رابطه با گروه کلاهبردار پانزی به مدیریت جعفر جعفری نوشتیم وکیل ایرانی این کلاهبردار از آمریکا با ارسال یک اخطاریه خواستار حذف مطلب مربوط به جعفر جعفری در وب آموز شد.

کلاهبردار جعفر جعفری بر اساس بررسی دیگران بخش از کلاهبرداری بزرگ شرکتهای جعلی ورد واید انرژی است که تصویر این کلاهبردار در همایش ها بارها دیده شده است. لینک زیر را مطالعه کنید:

http://adrowsscam.blogspot.com/2017/06/warning-real-owners-of-unifundscom.html

پس از تهدید بالا که توسط وکیل ایرانی جعفر جعفری از آمریکا صورت گرفت مجددا تهدید برخورد قانونی با محمد جرجندی توسط وکیل بابک کاظمی و جعفر جعفری که در کالیفرنیا ساکن است نیز صورت گرفت

ویدئوی زیر مربوط به دستگیری تعدادی از افراد سرشاخه این شبکه کلاهبرداری در ترکیه است که طبق شنیده ها متاسفانه پس از مدتی نیز آزاد شدند.

این افراد با اسامی مختلف مانند کریتور آکادمی یونیفاندز ورد واید انرژی و ارزهای دیجیتال با عنوان E2C ،V2C فعالیت می کردند.

فردی که در انتهای ویدئو می بینید پدر جعفر جعفری است که در حال انتقال به بازداشتگاه ترکیه می باشد.

علی رغم برخوردهایی که پلیس ترکیه با این شبکه کلاهبردار داشت فعالیت این گروه متوقف نشد و کریتور آکادمی همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد.

اگرچه افرادی که در ویدئویی بالا دیدید پس از مدتی آزاد شدند اما پلیس ترکیه همچنان به دنبال دستگیری این شبکه حتی در کشور آمریکا نیز است. مطابق معمول این گروه و گروه یونیک فاینانس و دیگر تیم های ریز و درشت کلاهبرداری پانزی بازار هدف شان ایران است نه ترکیه یا دبی و مالزی.

سرنوشت جعفر جعفری پس از کلاهبرداری در ترکیه

یکی دیگر از شاخه های کلاهبرداری جعفر جعفری پس از بالا کشیدن میلیون‌ها دلار از سرمایه مردم به عنوان کلاهبرداری پانزی فعالیت‌ به عنوان سخنران انگیزشی است این کلاهبردار که با استفاده از پول های مردم به آمریکا گریخته هم اکنون با استفاده از صفحه خود در اینستاگرام که مخاطبین فیک دارد درگیر کلاهبرداری جدید از مردم است که امیدواریم پلیس ترکیه پیگیر عوامل این شبکه باشد.

 

پس از سر و صدایی که به واسطه برخورد دستگاه قضایی ترکیه با این گروه کلاهبردار در ترکیه صورت گرفت نه تنها متوقف نشدند، این شبکه کلاهبرداری اقدام به ایجاد کلاهبرداری های جدید کردند!

یکی از این موارد ارائه کوین E2C، V2C برای قربانیان است که هر دوی اینها اصطلاحاً شت کوین و بی ارزش حساب می‌شوند برای اینکه عمق نفوذ این شبکه کلاهبردار در ایران را بدانید کافیست بدانید که در یک مقطع زمانی قرار بود تبلیغ این دو کوین جعلی برای مدتی روی پیراهن استقلال و پرسپولیس در دربی هم قرار بگیرد!

علاوه بر دو شت کوینی که توسط این افراد معرفی شد، این شبکه گسترده کلاهبردار این بار به سرکردگی بابک کاظمی، جعفر جعفری، رضا غیاثی و مرتضی متین و بسیاری از افراد دیگر توکن REEC را هم ارائه کردند.

توکنی که تا به امروز بیش از ۱۴۸ هزار دلار جذب سرمایه داشته است! البته این شت کوین در کوین مارکت کپ نیز لیست شده اما باید بدانید که لیست شدن این شت کوین در این سایت ها به معنی اعتبار آنها نمی باشد.

اما پروژه دیگر پانزی شبکه کلاهبرداری یونی فاینانس وب سایت پروپیلیتیک است که با هویت سازی با عنوان کلاهبرداری ساخت و ساز در حال جذب سرمایه می باشد.

همینطور این کلاهبرداران علاوه بر موارد فوق امروزه با عناوین مشاور سرمایه گذاری متخصص بلاک چین با تغییر هویت کسب و کار در حال فعالیت در شبکه های اجتماعی مانند کلاب ها و اینستاگرام نیز هستند

لینک کوتاه : webamooz.com/?p=24289

نویسنده

نویسنده وب آموز

نوشته های مشابه

۴ دیدگاه

  1. داداش بهت ایمان آوردم
    خدایی فکر میکنم توهم میزنی این چیزا رو مینویسی
    ولی بیشتر چیزایی که مینویسی بعد از یه مدت گندش در میاد یا دستگیر میشن
    دمت گرم باید این کثافت ها رو رسوا کرد

  2. کلا اگه یه تاریخچه از پروژه های اسکم ببینید همیشه یه چیزه ثابت دارن و یه ربطی به کشوره مالزی دارن. این پرونده انقدرا هم توی مالزی صدا نکرد برای اینکه بازاره هدفش ایران بود. بیشتر از اینا مطلب بزارید لطفا

  3. دمت گرم که اینارو میگی.متاسفانه نوچه هاشون از کانادا یا ترکیه که جیره خور جعفری هستن تو گروهای تلگرامی بازم در حال فریب دادن مردم و دادن امید واهی هستن.متاسفانه یه تعدادم‌ هنوز فریب میخورن.

  4. کلا بحث پانزی توی کشور به دلیل نبود قوانین محکم خیلی در سطح ابتدایی هست.نگاه کنید ترکیه و مالزی به عنوان پایگاه همه ی پانزی ها کار میکنن.و ایرانم بازاره تارگت داغی هست براشون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا