اخبارفعالیت های مجرمانهمحتوای مجرمانه
موضوعات داغ

مهدی کشت دار مدیرعامل خبرگزاری میزان کودک آزار است

مهدی کشت دار عامل انتشار محتوی کودک آزاری در خبرگزاری میزان قوه قضاییه

یکی از مواردی که در وب آموز به آن پرداخته شده است موضوع وجود حجم گسترده ویدیو های حاوی خشونت و کودک آزاری در فضای وب فارسی است که متاسافنه سالها در دسترس همه بوده است.

کودک آزاری عبارت است از هر گونه بدرفتاری فیزیکی یا عاطفی، سوءاستفاده جنسی، غفلت یا رفتار همراه با بی‌توجهی یا استثمار تجاری یا سایر انواع استثمار، که منجر به آسیب واقعی یا احتمالی به سلامت، بقا، رشد یا کرامت کودک در زمینهٔ روابط یا مسئولیت، اعتماد یا قدرت شود. (تعریف سازمان جهانی بهداشت)

قبلا هم در مطلبی جدا وجود ویدیو های کودک آزاری در وب سایت آپارات را هشدار دادیم که متاسفانه این شرکت اقدام موثر برای حذف همه این محتوی نکرده است اینجا بخوانید:
کسب درآمد مدیران سایت آپارات از محتوای کودک آزاری

براساس بررسی های به عمل آمده به این نتیجه رسیدیم که بسیاری از خبرگزاری های کشور با انتشار محتوی کودک آزاری و زرد به دنبال بالا رفتن بازدید سایت خود هستند و مهمتر از همه اینکه این ویدیو ها از اساس مربوط به ایران نیستند و هیچ ارزش خبری ندارند.

یکی از رسانه هایی که با تعجب زیاد بر روی آن محتوی کودک آزاری و ویدیو های خام(ویدیو ای که صحنه های خشونت را بدون حذف یا مخدوش کردن به نمایش گذاشته است) و اخبار زرد کودک آزاری پیدا میشود خبرگزاری میزان قوه قضاییه است!

اخبار و محتوی کودک آزاری را به بات تلگرام وب آموز گزارش کنید:
https://t.me/reportchildabusebot

لیستی از اخبار رصد شده توسط وب آموز برروی خبرگزاری میزان قوه قضاییه:

شکنجه وحشیانه پسربچه ۷ ساله + فیلم – آرشیو  – زمان انتشار ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۰۸:۱۸

شکنجه کودک خردسال میانماری با برق به جرم مسلمان بودن! + فیلم (۱۶+) – آرشیو – زمان انتشار ۱۷ آذر ۱۳۹۵ | ۱۸:۰۵

لحظه عبور خودرو سواری از روی کودک + فیلم – آرشیو – زمان انتشار ۰۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۹:۲۴

ویدئوی تکان‌دهنده‌ از پرستار کودک‌ آزار یک مرکز آموزشی + فیلم  – آرشیو – زمان انتشار ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۵:۲۷

ذبح یک کودک به دست تفکیری‌ها در سوریه + فیلم (۱۶+)   — آرشیو – زمان انتشار  ۳۰ تیر ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۶

پرستار کودک‌آزار روانه زندان شد + فیلم   – آرشیو – زمان انتشار  ۱۹ مهر ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۹

زنی با سر بریده کودکی در مترو + (۱۶+)   –  آرشیو – زمان انتشار ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۴:۵۳

صحنه‌های دلخراشی از کودک آزاری مربی مهدکودک + فیلم  –  آرشیو – زمان انتشار ۰۷ آذر ۱۳۹۵ | ۰۹:۲۹

در همین راستا رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا انتظامی کشور نسبت به انتشار محتوای کودک‌آزاری در فضای مجازی هشدار داد و گفت: انتشار محتوای مربوط به اذیت و آزار کودکان و صحنه‌های دارای خشونت علیه کودکان ممنوع است.
پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی‌محمد رجبی در تشریح این مطلب بیان داشت : متأسفانه پیشرفت تکنولوژی در فضای مجازی در کشور با سرعت ارائه آموزش‌های لازم برای مواجهه ایمن با این فضا متناسب نبوده و این شکاف باعث شده فضای ناایمنی برای کودکان به وجود آید و آن‌ها را در معرض آزارها و آسیب‌های مجازی قرار دهد.
https://cyberpolice.ir/node/159846

متاسفانه علیرغم گزارش موارد بالا به سامانه ساپرا پس از یک ماه جوابی که گرفته شد عجیب است:
کاربر گرامی این سامانه صرفا به تخلفات رسانه های صوت و تصویر فراگیر داخلی رسیدگی می کند. سایت ارسالی رسانه صوت و تصویر فراگیر نیست.

با پیگیری ها علی سعد معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا)  واکنش نشان داد و کل مسئولیت را به عهده معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد دانست.

Ali Saad / علی سعد on Twitter: “@lisa_loo_who @motavangar سلام در حال حاضر معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد متولی مجوز و نظارت بر فعالیت خبرگزاری ها است” / Twitter

متاسفانه پیگیری ما و درخواست حذف مطالب بالا از خبرگزاری میزان از طریق مدیرعامل خبرگزاری آقای مهدی کشت دار به نتیجه نرسید و علیرغم حضور ایشان در توییتر و حجم بالای مطالبه مردم برای حذف این مطالب، ایشان ترجیح داد خبرگزاری میزان با سر بریده کودک بازدید بگیرد! باید توجه کنید تاریخ اخبار کودک آزاری همه در زمان مدیریت مهدی کشت دار بوده است و عجیب است که چرا از اساس خبرگزاری قوه قضاییه نیاز به کلیک و بازدید زرد و مجرمانه دارد؟!

لذا بر اساس قوانین بین المللی، انسانی و کشور، مهدی کشت دار مدیر خبرگزاری میزان مجرم و کودک آزار است.

گزارش کامل رصد محتوی کودک آزاری بر بستر اینترنت فارسی را اینجا ببینید:
https://webamooz.com/childabuse

بروزرسانی: ۲۰ اسفند ۱۴۰۰

بلاخره پس از گزارش تخلف خبرگزاری میزان به شرکت Tucows شرکت ثبت کننده دامنه این خبرگزاری و با فشار این شرکت به خبرگزاری میزان، اخبار و محتوی کودک آزاری رصد شده توسط ما از وب سایت این خبرگزاری حذف شدند.

لینک کوتاه : https://www.webamooz.com /?p=26463

محمد جرجندی

کارشناس جرائم سایبری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا