دسته بندی نشده

لاکسون Laxsson کلاهبرداری پانزی است

وب سایت شبکه لاکسون laxsson[.]com یکی از پروژه های دسیسه پانزی است که با هویت مالکین نامشخص مدتی درحال تشویق قربانیان به سرمایه گذاری با وعده پرداخت سود اغواگرانه از طریق زیرشبکه سازی هرمی است.

با جستجوی نام لاکسون به سایت هایی برمیخوریم که خبرهای مشابهی در تعریف این شبکه سرمایه گذاری نوشته اند:

این خبرها همگی رپورتاژ آگهی هستند و خریداری شده اند. آرشیو

لاکسون خود را اینگونه تعریف میکنند: LAXSSON – Digital Technology Group (archive.ph)

لاکسون

“جایی که آرزوهای شما به واقعیت می‌پیوندد لاکسون به گروه تکنولوژی دیجیتال لاکسون تعلق دارد، که یکی از پیشروهای فناوری هوش مصنوعی و ارائه دهندگان خدمات مرتبط با آن است. این شرکت در سال ۲۰۱۶ تأسیس شده و تاکنون بیش از ۱۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری جذب کرده است. گروه تکنولوژی دیجیتال لاکسون در زمینه مالی فعالیت می‌کند و پلتفرم‌های هوش مصنوعی کامل و کمیابی هوش مصنوعی لاکسون را معرفی کرده است. این پلتفرم‌ها به مهندسان و حتی کارکنان تجاری امکان استفاده از هوش مصنوعی را می‌دهند. هدف اصلی این شرکت، دسترسی عمومی به هوش مصنوعی به منظور تقویت کسب و کارها و افراد است و از طریق هوش مصنوعی، سازمان‌ها و افراد را تقویت کند تا همه از ارزش و بهبود زندگی ارائه شده توسط هوش مصنوعی بهره‌برند. لاکسون اولین پلتفرم سرمایه‌گذاری هوش مصنوعی است که از ترکیب سرمایه‌گذاری کمیاب با هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بهره‌می‌برد.”

حال ادعای فعالیت این شبکه از سال 2016 را بررسی میکنیم:

دامنه laxsson[.]com  تقریبا 8 ماه پیش ثبت شده است و هیچ سابقه ای از فعالیت قبلی این شرکت از سال 2016 نیست.

لاکسون

در گروه های اپلیکیشن تلگرام، کلاهبرداران مدعی شده اند که لاکسون در آمریکا ثبت شده است و مجوز MSB از FinCEN زیر نظر وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا دارد.

با وجود اینکه اسم LAXSSON با شماره ثبت 31000233519554 و نام LAXSSON DIGITAL TECHNOLOGY GROUP LLC در سایت FinCEN ثبت شده است https://www.fincen.gov/msb-state-selector  ولی به وضوح این سایت هشدار داده است که مشمول شدن یک کسب و کار در صفحه جستجوی ثبت‌نام کنندگان خدمات مالی (MSB) به معنای توصیه، تایید اعتبار یا تأیید کسب و کار توسط هیچ دولتی نیست. ولی کلاهبرداران از این لیست به عنوان مجوز سو استفاده میکنند.

لاکسون

با نگاه به مواردی که این شرکت در FinCEN ثبت کرده اند میتوانید ببنید که فعالیت ها شامل صدور مانی اوردر، چک مسافرتی و انتقال پول مانی اوردرهاست و هیچ اسمی از سرمایه گذاری و پرداخت سود و یا ترید و هوش مصنوعی نیامده است! حتی در همین اطلاعات باز هم تاریخ ثبت 12/2/2022 عنوان شده است که ادعای فعالیت از 2016 را رد میکند.

آدرس شرکت 1275 BRONX RIVER AVENUE, APPT BASEMENT ثبت شده است که با بررسی در گوگل به دفتر هیچ شرکتی نمیرسید بلکه این آدرس یک خانه معمولی است که اتفاقا در آدرس غلط املایی دارد و apt را appt نوشته است.

لاکسون

اطلاعات دیگری که این شبکه به عنوان سند اعتبار اعلام میکند سایت گواهی ثبت شده در سایت http://ecorp.dos.ny.gov است که آن را به عنوان وزارت خارجه آمریکا معرفی میکنند. این سایت هیچ ربطی به وزارت امور خارجه آمریکا ندارد و ” واحد دولتی تجارت ایالت نیویورک – بخش شرکت‌ها” است که به غلط به وزارت امور خارجه ترجمه شده است.

لاکسون

این شرکت را استعلام میکنم

لاکسون

همانطور که مشخص است، این فقط یک شرکت مسولیت محدود در نیویورک است که با 200 دلار ثبت شده است و به جز اطلاعاتی از شرکت هیچ ارزشی به عنوان مجوز سرمایه گذاری ندارد. در این برگه آدرس همان زیر زمین در نیویورک است که قبلا اشاره کردیم، مالک فردی است با نام DARREN JAMES که گردانندگان لاکسون هیچ تصویری از این فرد منتشر نکرده اند. همچنین باز هم مشخص است که شرکت 12/27/2022 ثبت شده است که با ادعای فعالیت از 2016 تناقض دارد.

لاکسون هیچ اطلاعاتی از گردانندگان و مدیران خود منتشر نکرده است، حال به کانال یوتیوب این شبکه سر میزنیم تا ببینیم چه اطلاعاتی بدست میآوریم

لاکسون

در اوین نگاه مقایسه بازدید ویدیو ها و تعداد 1.16 میلیون عضو، نشان از عضویت های جعلی کانال دارد. همچنین تاریخ قدیمیترین ویدیو برای 8 ماه پیش است که تقریبا با زمان تاسیس شرکت و شروع این کلاهبرداری همزمان است. همچنان در ویدیو ها خبری از مدیران و مسئولین این شرکت نیست و هویت و تصویر آنها همچنان پنهان است.

یکی از ویدیو ها را بررسی میکنیم: (57) Laxsson Making everything easy – YouTube  آرشیو

در این ویدیو افرادی بیننده را برای سرمایه گذاری در لاکسون تشویق میکنند چند نفر از آنها را بررسی میکنیم.

لاکسون

این خانم درواقع Josie Sollars است که در وبسایت Fiverr با 25 دلار حاضر است برای شما متنی که ارسال میکنید را جلوی دوربین بخواند!

لاکسون

https://www.fiverr.com/justjosiejo/be-your-professional-video-spokespersonآرشیوhttps://www.tiktok.com/@just_josie_jo/video/7119423710494313734

لاکسون

در بخش بعدی این خانم رو میبینیم که در واقع Steph Elmore است که باز هم بازیگر و دوبلور است.

لاکسون

http://stephelmore.com/  – آرشیو

لاکسون

ویدیو بعدی هم خانمی را میبینم که ایشون هم درواقع یک مدل و بازیگر است با نام Veronika wolfs که با 60 دلار هر متنی را جلوی دوربین اجرا خواهد کرد.

لاکسون

veronikawolfs | Profile | Fiverr  – آرشیو

لاکسون

ایشون هم یک بازیگر و دوبلور با نام Angus Scott است.

لاکسون

Angus Scott – Professional Profile, Photos on StarNow –آرشیو

در گروه تلگرامی تمام مدیران  بدون هویت هستند، یکی از مدیران با نام Fulbright دو تصویر از خود منتشر کرده است.

تصویر اول متعلق به فردی با نام John Siefer است.

لاکسون

Our Team — Dream Alive (dreamaliveinc.org)

تصویر دوم هم دزدیده شده از هویت فردی با نام Robert Stinson است. (8) Robert Stinson | LinkedIn

مشخصا این شرک با هویت پنهان مالکان آن درحال فریب سرمایه گذاران خود است؛ حالا از طریق گوگل ترند بررسی میکنیم که حجم فعالیت این شبکه کدام کشورها متمرکز است.

لاکسون

 به وضوح تمرکز این شبکه کلاهبردار برروی مردم دو کشور ایران و غنا است.

https://trends.google.com/trends/explore?date=now%201-d&q=laxsson&hl=en

با توجه به ویدیو های منتشر شده این شبکه با ترفند مجموعه گیری و جشن های خیریه در محله های فقیر نشین و متوسط درحال تبلیغ و جذب سرمایه مردم ناآگاه در غنا و ایران است.

لینک کوتاه : webamooz.com/?p=30797

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. در شهرستان خوی همین اتفاق افتاد
    و خیلیا به خاک سیاه نشستن
    مشکل از مدیران ماست
    فکر کنم اونموقع فرماندار خوی یه بنر بزرگ در سطح شهر گذاشتن که در این پلتفرما شرکت نکنید و مارو هم بعدش به دردسر نیاندازید
    خدا لعنت کنه اورندگان این چنین پلتفرمهایی که واقعا توی کار مردم ایجاد اختلال میکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا