جعل مدرککلاهبرداری

بررسی موسسات فروش و اعطای مدارک جعلی در ایران!

در گزارش مربوط به کلاهبردار پرویز نوری به موسسه ای جعلی به نام “موسسه آموزش عالی هادی” رسیدیم که مالک آن رییس سابق سازمان سنجش می باشد. در این گزارش با ما همراه باشید تا نگاهی به موسسات فروش مدارک جعلی در ایران و هویت آن ها بیندازیم.

هدف “موسسه آموزش عالی هادی” که توسط مهندس سیدمهدی میرشمسی، معاون سابق دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس سابق سازمان سنجش آموزش کشور اداره می شود، اعطای مدارک جعلی به متقاضیان و کلاهبردارانی همچون پرویز نوری می باشد!

یکی از مدارکی که این موسسه به متقاضیان ارائه می کند متعلق به دانشگاه GRS  انگلستان (اینجا در رابطه با جعلی بودن این دانشگاه صحبت کرده ایم) می باشد که دامنه وب سایت این دانشگاه grsonlineuniversity[.]com توسط فردی به نام کیوان شهبازی راه اندازی شده است.

این موسسات مشتریان بسیار زیادی هم دارند که باعث رونق بازار این موسسات شده اند. برخی از مشتریان را اینجا ببینید

یکی از مشتریانی که مدرک دانشگاه GRS دانشگاه جعلی انگلستان را دریافت کرده را اینجا ببینید

بروزرسانی: پس از انتشار خبر وب آموز در رابطه با کلاهبرداری شرکت های فروش مدرک جعلی، وب سایت موسسه آموزش عالی آزاد هادی (متعلق به مدیر اسبق سازمان سنجش کشور) و صفحه معرفی مدارک GRS انگلستان از وب سایت این موسسه حذف شد. البته این صفحه حذف شده توسط وب آموز آرشیو شده است، اینجا ببینید.

و اما موسسه بعدی که فعال در زمینه فروش مدارک جعلی می باشد متعلق است به آقای دکتر محمدرضا کاشانی پور مدیر “گروه بین المللی ره دانش ثریا“!

با ما همراه باشید تا با نحوه فعالیت این فرد نیز آشنا شویم

محمدرضا کاشانی فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ با ثبت دامنه و ساخت وب سایت های جعلی مشابه دانشگاه و مراکز بین المللی و با معرفی خود بعنوان نماینده موسسات خیالی خارجی شروع کرد که فعالیت اصلی وی برگزاری همایش و اعطای مدارک و تقدیر نامه است

در بررسی ها به دانشگاه آی سی ام اس نیوزلند رسیدیم. ظاهر وب سایت که محصول گروه ره دانش ثریا می باشد، شبیه به یک دانشگاه در نیوزیلند طراحی شده! ولی در واقع این سایت متصل به سایت دانشگاه GRS انگلستان و نیز توسط کیوان شهبازی راه اندازی شده است! هویت مالک آن، براحتی از روی مشخصات سرور و دی ان اس ها قابل مشاهده است. (پس از بررسی وب آموز این وب سایت از دسترس خارج شده است)

و در انتها بازدید آقای ربیعی وزیر کار سابق و سخنگوی فعلی دولت از غرفه این کلاهبردار

لینک کوتاه : webamooz.com/?p=21109

نویسنده

نویسنده وب آموز

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. من اگه بخوام پول خودم و خانواده ام را که ۲۳ملیون صد هزار تومنه در تلفیق هنر سرمایه گذاری کردم و یکریال هم دریافت نکردم باید چکار کنم لطفا منو راهنمایی کنید

  2. درود بر شما
    باید نور باشد تا تاریکی نتواند مارا در دام بیند ارزد به سان نور بر مردم بتابید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا