تلگرام

نگاهی کوتاه به جرایم در تلگرام

سالهاست که درصد بالایی از کاربران فضای مجازی در کشور ایران از پیام رسان تلگرام استفاده می کنند. این پیام رسان علاوه بر مزایای بسیار زیادی که دارد، بستر خیلی از جرایم اینترنتی نیز می باشد

یکی از این جرایم کلاهبرداری هایی است که افراد با ایجاد کانال و عناوینی همچون کانال صیغه یابی و اجاره بچه انجام می دهند

پیام زیر که مربوط به اجاره بچه می باشد کلاهبرداری است و هیچگونه سرویسی در کار نیست تمام حسابهایی که فرد به مشتریان برای واریز وجوه می دهد اجاره ای بوده و فردی که به عنوان ادمین و پشتیبانی کانال به شما پاسخ می دهد بعد از دریافت پول افراد را بلاک میکند.

توجه:

توصیه می کنیم فایل صوتی زیر را حتما گوش دهید در فایل صوتی زیر به شما گفته ایم که در رابطه با چه جرایمی امکان شکایت از سمت شما وجود ندارد.

تصویر زیر متعلق به گواهی جعلی صاحب کانال فوق می‌باشد این فرد که به طرز ناشیانه ای اقدام به جعل مجوز ساختگی با مشخصات جعلی نموده از آن جهت فریب کاربران استفاده می کند.

 

با کمی جستجو متوجه خواهید شد که این دست کلاهبرداری ها و سوء استفاده ها تنها در پلتفرم تلگرام اتفاق نمی افتد و به عنوان مثال در کشور ما علی مجیدی از شرکت اطلاع رسانی پیشتاز جدید با تبلیغ بر روی ویدئوی کتک خوردن و سر بریدن کودکان میلیاردها تومان پول دریافت می کند!

بیشتر در رابطه با علی مجیدی مالک وب سایت دالفک نوشته ایم.

لینک کوتاه : webamooz.com/?p=23565

نویسنده

نویسنده وب آموز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا