ارزش افزودهکلاهبرداری

محمود خوردبین اسطوره فوتبال و کلاهبرداری ارزش افزوده از مردم

در این مطلب مستندات کلاهبرداری محمود خوردبین اسطوره فوتبال را مورد بررسی قرار میدهیم، از رانت شرکت مخابراتی تا کلاهبرداری ارزش افزوده (وس) از میلیونها ایرانی.

برای اینکه با کلاهبرداری محمود خوردبین آشنا بشیم اول باید بدانیم ارزش افزوده (VAS) چیست؟ اپراتور 10 سال پیش یک راه پرداخت اختراع کرد که بر اساس تایید شما به خودش اجازه میداد از حساب شما برداشت کند. این شروع یک کلاهبرداری چند صد هزار میلیارد تومانی 8 ساله از مردم ایران بود.

ارزش افزوده (وس) چیست؟

شرکت تله پرومو و ارتباط آن با محمود خوردبین

سال 1390 خبرگزاریها از شروع همکاری لهستانی ها با اسم “تله پرومو” و وان ایتالیا بااسم “مبین وان کیش” درصنایع مخابرات ایران خبر دادن. هردو شرکت تبدیل به شرکتهای رانتی ارزش افزوده شدند و هیچ خبری از اروپایی ها نبود، مبین وان کیش شرکت رانتی ستاد اجرایی فرمان امام و تله پرومو به محمود خوردبین واگذار شد. آرشیو

شرکت بین المللی پارس تله پرومو کیش در سال ۱۳۹۰ ابتدا توسط مجید سلیمی، اریک چامچوم و فیاض کمال فیاض(داماد محمود خوردبین) ثبت شد و در تاریخ ۸ اسفند ماه ۱۳۹۴ به محمود خوردبین، محمدرضا اسحاقیان و رضا اسحاقیان واگذار شد.

چارت ارتباطی تله پرومو

محمود خوردبین فوتبالیست معروف و شبکه رانتی

شرکت تله پرومو با استفاده از رانتی که محمود خوردبین به واسطه ارتباط با ستاد اجرایی فرمان امام داشت، به عنوان یک شرکت اگریگیتور ارزش افزوده اپراتور انتخاب شد. تصویر محمود خوردبین در برخی از رسانه ها در کنار محمد مخبر مدیر وقت ستاد اجرایی فرمان امام و مهرداد بذرپاش دیده میشود.

اگریگیتور چیست؟

اگریگیتور در لغت به معنی تجمیع کننده است، وظیفه اگریگتور تجمیع شرکت های تولید کننده خدمات ارزش افزوده (سی پی) است و به ازای این ارتباط درصدی بین 5 تا 30 درصد از درآمد آنها به این شرکت ها تعلق میگیرد. شرکت های ثبت شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام و شرکت تله پرومو هر دو در مناطق آزاد تجاری ثبت شده اند و لذا دارای معافیت 25 ساله میباشند!

داماد لبانی و سفره هزار میلیاردی ایران

داماد محمود خوردبین همچنین مالک شرکتی در دبی و لبنان با نام “سمز سام” samsson[.]net است. فیاض کمال فیاض که در ایران وی را با نام فیاد نیز می شناسند در وبسایت خود حتی خلیج فارس را به رسمیت نمی شناسد و از نام مجعول “خلیج” استفاده کرده است!

ویدئوی زیر متعلق به یکی از مهمانی های فیاض کمال فیاض در لبنان است که در فیسبوک این فرد منتشر شده است. ارتباط این خانواده با سفیر سابق لبنان در ایران به وضوع مشخص است.

شرکت های زیر مجموعه اگریگیتور پارس تله پرومو کیش

شرکت پرهام یکی از شرکت های تولید محتوا برای شرکت تله پرومو می باشد. شرکت تدبیر سرمایه پرهام با مدیریت محسن وطن پرست، غفار قربانی و بهنام برنا یکی از شرکت های متخلف ارزش افزوده است که قبلا اینجا و اینجا به بخشی از تخلفات این شرکت پرداخته ایم.

ارتباط شرکت تله پرومو با شرکت های سی پی

شرکت دیگر خدمات دهنده به تله پرومو شرکت داده پردازان ایمن منطقه آزاد انزلی(باز هم منطقه آزاد) با مدریت غفار قربانی، حجت الله مجیدی و آیدا رضایی میباشند. محصول این شرکت نیز اپلیکیشن قمار و شرط بندی آرنا است.

ویدئوی بررسی این اپ قمار را در زیر مشاهده کنید:

اما شرکت دیگری که به عنوان زیر مجموعه شرکت اگریگیتور تله پرومو فعالیت می کند آتیه پردازان دهناد با مدریت سینا جنگلی کسمایی و حسین کبیری است که سابقه استفاده از بدافزار توسط این شرکت را در قبلا اینجا بررسی کرده ایم.

نکته ای که در رابطه با آلوده کردن مردم به ارزش افزوده حائز اهمیت است این است که تقریبا همه شرکت‌ها از بدافزار های موبایل برای جذب کاربران به سرویس های ارزش افزوده استفاده میکردند.

شرکت دیگری که به عنوان شرکت تولید محتوا برای شرکت تله پرومو فعالیت می کند شرکت آبان نام دارد با مدیریت داود مرادی گراوند که نقش پررنگی در تهیه زیرساخت نرم افزاری ارزش افزوده و کلاهبرداری از مردم داشت. اینجا در رابطه با داود مرادی گراوند توضیح دادیم.

لینک کوتاه : webamooz.com/?p=23787

نویسنده

نویسنده وب آموز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا