ارزش افزودهکلاهبرداری

بررسی نقش محمود خوردبین مالک شرکت اگریگیتور تله پرومو در ارزش افزوده

ماجرا از آنجا شروع می شود که چند سال پیش یک شرکت خارجی قصد سرمایه گذاری در حوزه مخابراتی و آی تی در کشور ایران را داشت که پس از کش و قوس های فراوان مشخص شد که این شرکت متعلق به داماد آقای محمود خوردبین فوتبالیست معروف می‌باشد.

فردی که در سمت راست مشاهده می کنید داماد آقای محمود خوردبین (فیاض کمال فیاض) و نفر سمت چپی پسر وی می باشد.

داماد آقای محمود خوردبین علاوه بر شرکتی که در بالا گفتیم مالک شرکتی به نام سم سم (واقع در کشور دبی و لبنان) نیز می باشد. بد نیست بدانید که فیاض کمال فیاض (داماد محمود خوردبین) که در ایران وی را با نام فیاد نیز می شناسند در وبسایت خود حتی خلیج فارس را نیز به رسمیت نمی شناسد! و همانطور که در تصویر مشاهده می کنید خلیج فارس را تنها با نام خلیج آورده است.

ویدئوی زیر متعلق به یکی از مهمانی های فیاض کمال فیاض داماد آقای محمود خوردبین می باشد که در لبنان برگزار شده است! در واقع هزینه های این مهمانی و بریز و بپاش های دیگر این خانواده به مدت ۸ سال از جیب من و شما رفته است! چگونه؟ در ادامه بیشتر توضیح می دهیم:

شرکت خارجی داماد آقای محمود خوردبین چه ارتباطی با وی دارد؟

این شرکت خارجی با نام شرکت بین المللی تله پرومو در سال ۱۳۹۰ توسط مجید سلیمی، اریک چامچوم و فیاض کمال فیاض (داماد آقای محمود خوردبین می باشد ثبت شد اما این شرکت در ۸ اسفند ماه ۱۳۹۴ دچار یک تغییر عمده شد و حاصل این تغییر واگذاری این شرکت به محمود خوردبین، محمدرضا اسحاقیان و رضا اسحاقیان بود.

ارتباط محمود خوردبین فوتبالیست معروف و ارزش افزوده؟!

شرکت تله پرومو با استفاده از رانتی که آقای محمود خوردبین به واسطه ستاد اجرایی فرمان امام (بخش عمده ای از شرکت‌های مخابراتی تحت نظارت این ستاد فعالیت می کنند) داشت، به عنوان یک شرکت اگریگیتور ارزش افزوده انتخاب شده است.

علت حضور محمود خوردبین در تصاویر زیر که متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام می باشد نیز به دلیل برخورداری از امتیاز این رانت می باشد.

مفهوم اگریگیتور چیست؟

اگریگیتور در لغت به معنی جمع شدن و یکجا قرار گرفتن است که در رابطه با شرکت تله پرومو باید بگوییم که آقای محمود خوردبین به واسطه رانتی که از ستاد اجرایی فرمان امام گرفته این شرکت را تاسیس نموده است.

اما این شرکت زیرمجموعه های بسیار زیادی دارد که برای آن فعالیت می کنند به زبانی دیگر شرکت تله پرومو صرفاً یک باجگیر است و در عمل هیچگونه فعالیتی ندارد.

میزان سودی که این شرکت کلاهبردار از شرکت‌های زیرمجموعه می گیرد بین ۱۰ تا ۳۰ درصد می باشد.

بد نیست بدانید که شرکت‌های دیگری نیز به عنوان اگریگیتور فعالیت می کنند که به عنوان مثال شرکت مبین وان کیش مستقیماً زیر مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام می باشد که عملکرد آن دقیقا مشابه شرکت تله پرومو می باشد.

محل فعالیت شرکت های ارزش افزوده

نام دقیق شرکت تله پرومو، “شرکت پارس تله پرومو کیش” می باشد. شرکت هایی که واقع در مناطق آزاد می باشند از مالیات معاف می شوند و به همین دلیل تقریباً تمامی شرکت های ارزش افزوده از جمله شرکت پارس تله پرومو کیش شرکت خود را در مناطق آزاد ثبت می‌کنند تا از پرداخت اندک مالیات نیز معاف شوند.

شرکت های زیر مجموعه شرکت بین المللی پارس تله پرومو کیش

شرکت پرهام تنها یکی از شرکت های تولید محتوا برای شرکت بین المللی تله پرومو می باشد. شرکت تدبیر سرمایه پرهام با مدیریت محسن وطن پرست، غفار قربانی و بهنام برنا می باشد.
شرکت های دیگری نیز وجود دارند که در تصویر زیر آنها را مشاهده می‌کنید اما غفار قربانی که جزو مدیران تدبیر سرمایه پرهام می باشد خود نیز یکی از مدیران شرکت داده پردازان ایمن منطقه آزاد انزلی می باشد.

دو مدیر دیگر این شرکت نیز به نام های حجت الله مجیدی و آیدا رضایی میباشند. محصول این شرکت نیز اپلیکیشن قمار و شرط بندی آرنا است.

ویدئوی بررسی این اپ قمار را در زیر مشاهده کنید:

اما شرکت دیگری که به عنوان زیر مجموعه شرکت اگریگیتور تله پرومو فعالیت می کند آتیه پردازان دهناد نام دارد که سابقه استفاده از بدافزار توسط این شرکت را در وب آموز موضوع مورد بررسی قرار دادیم.

نکته ای که در رابطه با آلوده کردن مردم به ارزش افزوده حائز اهمیت است این است که تقریبا همه شرکت‌ها از بدافزار برای جذب کاربر استفاده نمودند

مدیران شرکت آتیه پردازان دهناد سینا جنگلی کسمایی و حسین کبیری می‌باشند.

و در نهایت شرکت دیگری که به عنوان شرکت تولید محتوا برای شرکت تله پرومو فعالیت می کند شرکت آبان نام دارد که مدیریت این شرکت با داوود مرادی گراوند می باشد که در مطلب دیگه ای داوود مرادی گراوند و نقش مهم وی در ارزش افزوده را مورد بررسی قرار داده ایم.

 

لینک کوتاه : https://www.webamooz.com /?p=23787

نویسنده

نویسنده وب آموز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا