اخبارمحتوای مجرمانه

جولان انتشار محتوای کودک آزاری در وب سایت های ایرانی!

مسئله کودک آزاری یکی از مواردی است که ما در وب آموز همیشه با آن مشکل داشتیم

این مورد که در واقع خلاف قوانین کشور است بارها و بارها توسط پلتفرم های انتشار ویدئو همچون دالفک نقض شده و همه اینها به خاطر دریافت تنها چند بازدید کننده بیشتر است!

در چند روز اخیر به مسئله کودک آزاری پرداختیم و بارها به مالک پلتفرم دالفک dalfak.com (یکی از منتشر کنندگان محتوای کودک آزاری در وب فارسی) هشدار دادیم که نسبت به حذف این ویدئو ها اقدام کند اما به نظر شما پشتیبانی دالفک چه پاسخی به ما داد؟؟

این ویدئو با قوانین جمهوری اسلامی مغایرت نداره و ما هم بدون دلیل و بدون دستور مراجع قضایی نمی‌تونیم ویدئویی کاربران سایت رو پاک کنیم!

در ادامه اسکرین شات پیام های حساب پشتیبانی دالفک در تلگرام را مشاهده می کنید که بر اساس تشخیص این فرد ویدئوی کتک خوردن بچه در راستای قوانین جمهوری اسلامی است!

حذف محتوای کودک آزاری در سایت دالفک به کجا رسید؟

پس از فشارهایی که وب آموز روی مجموعه دالفک داشته این وب سایت اقدام به حذف ویدیو های کودک آزاری نموده اما متاسفانه فضای وب فارسی هنوز مملو از این دست ویدئو های کودک آزاری است و تا هنگامی که نظارت مناسبی روی انتشار این محتوا نباشد همچنان باید شاهد انتشار این ویدئو ها باشیم.

مسئله کودک آزاری محدود به پلتفرم‌های ویدئویی همچون دالفک نمی‌شود . همانطور که مشاهده می کنید تصویر زیر مربوط به انتشار فیلم کودک آزاری در یک وب سایت خبری به نام ساعد نیوز می باشد. (البته مالک وب سایت پس از بررسی وب آموز این مطلب را از وب سایت خود حذف نموده اما آرشیو آن را اینجا می توانید مشاهده کنید)

اگرچه این ویدیو دیگر در دسترس نیست اما تصور کنید که یک فرد در چه سطحی از بی شعوری و بی شرفی باید باشد که با قرار دادن ویدئوی کتک زدن بچه توسط به دنبال افزایش بازدیدکننده وب سایت باشد.

نکته جالب دیگری که در بررسی ها متوجه شدیم این است که صاحب این وب سایت ظاهرا یک انسان مریض است که در پروفایل تلگرام خود که مربوط به سفارش تبلیغات است عکس دختر بچه را قرار داده!

لینک کوتاه : webamooz.com/?p=23870

نویسنده

نویسنده وب آموز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا