پانزیکلاهبرداری

بررسی جدید ترین مدعیات کلاهبردار سینا استوی مجری پروژه کلاهبرداری BRG + اسناد معتبر

پس از مطالبی که در رابطه با سینا استوی نوشتیم  و کتابی که با عنوان بیشعوری برای وی در تهران ارسال کردیم خبری مبنی بر حضور سینا استوی مدیرعامل کریپتولند به عنوان مهمان مراسم اختتامیه جشنواره وب و موبایل ایران منتشر شد که در این برنامه قرار شد سینا استوی در خصوص بازار سرمایه و رمز ارز ها صحبت کند.

در واقع شایان شلیله از کلاهبردار پانزی سینا استوی پول گرفته تا در جشنواره خود وی را پروموت یا تبلیغ کند؛ همایشی که بر مبنای پول برگزار می‌شود!

تنها در ایران می ‌توانید جلوی نیروی انتظامی قمه کشی کنید و سه سال بعد از آن سر از سایت محمود احمدی نژاد با حمایت نیروهای امنیتی در بیاورید، با پرداخت مبلغ اندکی به عنوان کارآفرین و کارشناس بلاک چین شناخته شوید و در نهایت سر جشنواره وب و موبایل ایران سر در بیاورید!

افرادی مانند شایان شلیله تنها به دنبال پول هستند و شرافت اخلاقی هیچ گونه اهمیتی برای آنها ندارد. اسپانسر اصلی جشنواره جعلی وب و موبایل ایران تا همین چند وقت پیش شرکت بیپ یا رهنما کامیابان نخستین (بزرگترین شرکت کلاهبردار ارزش افزوده) بود که امروز با توجه به حمایت سنگین سینا استوی این فرد اسپانسر جشنواره وب و موبایل ایران شده است.

قبلا اشاره کرده بودیم که یک کلاهبردار برای مطرح شدن و کلاهبرداری نیاز به پروفایل سازی دارد که علاوه بر مورد بالا در ویدئو زیر مشاهده می کنید که سینا استوی خود را به عنوان مهندس در همه فضاها معرفی می کند (نمونه دیگری از پروفایل سازی)

نمونه دیگری از پروفایل سازی شبکه کلاهبردار سینا استوی:

در تصویر زیر مشاهده می‌کنیم که این خبر توسط سینا استوی خریداری شده و به عنوان خبر رسمی در کانال خود منتشر کرده است.

در مطلب ارتباط سایت محمود احمدی‌نژاد با سینا استوری مشخص کردیم که سینا استوری مشغول به تبلیغات انتخاباتی برای محمود احمدی نژاد است در واقع این شیاد مجموعه ای از کانال های سیاه و سفید دارد که کانال های سیاه وی با پخش فیلم های پورن و مطالب این چنینی کاربر جذب می کند.

در ویدئوی زیر مشاهده می کنید که سینا استوی راز موفقیت خود را در چه چیزی می بیند:

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید تبلیغ محمود احمدی نژاد تماماً در حال دیده شدن در کانال های سیاه و سفید کلاه بردار سینا استوی هستند

با ادامه فشارهای وب آموز علیه سینا استوی این کلاهبردار تن به لایو نیم ساعته با محمد جرجندی داد که ویدیوی کامل آن در کانال وب آموز موجود است.

در این لایو ارتباط محمد جرجندی قطع شد که پاسخ برخی از ادعاهای مطرح شده در لایو به صورت فایل صوتی منتشر شد.

در این ویدئو سینا استوی ادعاهای دیگری را نیز منتشر کرد که پاسخ های زیر توسط یکی از همراهان مجموعه در جواب به سینا استوی منتشر شد

ایشان که کسانی از سواد کریپتوکارنسی سؤال پرسید که “این افراد بروند و ببینند که افرادی از اینفلونسرهای خارجی با مبرهای بالا “بنده” (یعنی او) را دنبال کرده اند ببینند!”
▪️این بنده خدا فرق دوغ و دوشاب را در این حوزه نمی داند و حتی بلد نیست اسم صرافی نمرود لیهاوی را بدرستی تلفظ کند و بجای سیمپلکس (Simplex.com) چندین بار می گوید: Simpless سیمپلس!! (09:24)

▫️ما به خاطر سواد اینترپرِز* مون…!! (11:25)
▪️احتمالاً منظور ایشان از اینترپرز همان انترپرایرز (اینترپرایز) است!

▫️پیامبر هم بی سواد بود!! (20:13)
▪️العیاذ بالله! یعنی این قدر نادان و نفهم؟! پیامبر امّی یعنی منسوب به ام القری (شهر مکه) نه به معنی بی سواد! نادان! پیامبری که بی سواد باشد چگونه می تواند اولین آیه ای که خدا بر او نازل می کند این باشد که: إقرأ بسم ربک الذی خلق؟ بی سواد که نمی تواند بخواند نفهم جاهل!

▫️ “الان ما رتبۀ 201 را داریم در صرافی کوین مارکت کپ” (22:20)
▪️هر آدم با دو زار سواد بلاکچین می داند که صرافی CMC حتی قبل از این که توسط بزرگترین صرافی متقلب دنیا یعنی بایننس چینی خریداری شده و به قباله اش اضافه شود هم اهل تقلب و دستکاری در آمار و ارقام بود. الان که توسط بایننس خریداری شده که دیگه هِچ!
یعنی عین همان پولی که به آقای مایک توکی ایشون داده تا اسمش را به عنوان مثلاً ادوایزر توکن BRG در وایت پیپر بنویسد که تازه الان از استوی شکایت هم کرده و به خود من شخصاً گفت که استوی به تعهداتش عمل نمی کنه (احتمالاً یعنی پول ما رو هاپولی کرده و نمی ده!) با کوین مارکت کپ متقلب کرده است. پول که باشد همه کار می شود کرد. می شود چند تا هم پدر و مادر اضافه کسی برای خودش دست و پا کند!
خلاصه این موضوع که کوین مارکت کپ توکن ما رو تو لیست نمره 201 داده هیچ دلیل فنی و علمی و قابل دفاعی نداشته و همه در راستای همان مسیر پروژۀ خرید فالوروها و لایک ها و غیره و ذلک با پول است و لاغیر.
ایشان اگر راست می گوید پاسخ دهد چرا CoinGecko که به مراتب از CMC معتبرتر، فنی تر و علمی تر است و سابقۀ هیچ تقلبی هم ندارد چرا در رنکینگ خود BRG را وارد نکرده است؟ دلیل آن واضح است! عدم شفافیت اطلاعات. این توکن پوچ حتی مارکت کپ هم ندارد و به جای آن حتی در همان کوین مارکت کپ علامت سؤال گذاشته است. این است خلق ایده؟
فهم این بشر در حدی است که حتی پول به اندازۀ کافی برای ایجاد یک وایت پیپر درست و درمون تر از این هم خرج نکرده است و احتمالاً با صرفه جویی و بدون هزینه آن را سرهم بندی کرده است چون وقتی کارآفرین سواد انگلیسی اش در این حد باشد که اشاره شد سواد عمومی زبان انگلیسی مردم ایران معلوم است! حتی در این وایت پیپر فیک، به رودمپش هم عمل نمی کند!

▫️”توکن هایی داریم مثل BLZ، که مردم دارند می خرندش (با لهجۀ مشهدی بخوانید!) (22:27) و در ادامه در بارۀ توکن GRT (The Graph) …
▪️که چی؟ منظور از نام بردن این دو توکن چه بود نفهمیدیم!

▫️”توکن دست من نیست، پخش شده دست مردمه، ثروت توزیع شده است!” (24:25)
▪️پس این همه پروژۀ ICO که در سال 2017 جمع کردند و رفتند و توکن اسکم که مشابه آن ها پول جمع کردند و رفتند و بعضی با این که اسکم بودن آن ها و پوچ بودن پروژۀ ادعایی آن ها (درست مثل BRG) ثابت شده و مرده اند اما هنوز عده ای مال باخته مشغول تنفس مصنوعی دادن به آن برای پیدا کردن معامله گری هستند که دارایی بی ارزش خود را به آن ها قالب کنند چیست؟ مگر پول در گردش به تنهایی اعتبار است؟ اعتبار یک توکن فقط و فقط به دو چیز بستگی دارد: موفقیت پروژه (که در مورد BRG نه در وایت پیپر آن چیزی بچشم نمی خورد و معلوم نیست که این پل میان اوارکل چگونه است و چه خواهد بود و چه خواهد کرد) و اقبال مردم (دقیقاً فقط و فقط مانند بیت کوین که یکی بوده و فعلاً دومی دیگری ندارد!) که اقبال مردم به BRG را هم که ایشان با حقه بازی و جعل هویت علمی و فنی برای خود و پروژه اش بدست آورده است و خانه ای پوشالی است!

▫️”صرافی دارم ماهی 40 هزار بیت کوین توش ترید می شه!” (28:48)
▪️هیچ سند قابل ارائه برای اثبات این ادعا وجود ندارد! این ادعا فقط از کسی ساخته است که مست پول و شهوت قدرت و حمایت افرادی است که پشت او پنهان شده اند و او را با اهداف معین خود برای زمان خاصی قربانی خواهند کرد! اگر چنین گردشی یعنی 52 هزار میلیارد تومان در ماه! در صرافی ایشان معامله می شود که باید جای وزیر اقتصاد یا رییس بانک مرکزی بنشیند! پس قطعاً بلوفی بیش نیست. دلیل دیگر برای رد چنین ادعایی این است که در رنکینگ الکسا در میان صرافی های ایرانی فعلاً صرافی وی رتبه 300 و اندی دارد و پنجمین است که با اولین صرافی از لحاظ بازدید یعنی نوبیتکس با رتبۀ 22 این همه فاصله دارد! پس لابد نوبیتکس ماهی 400 هزار بیت کوین معامله می کند! دروغ که حناق نیست! محض اطلاع شما و بر مبنای اطلاعات ما کل بیت کوینی که در ماه در نوبیتکس معامله می شود کم تر از 100 واحد است!
#SinaEstavi
نظرات یکی از دوستان در رابطه با لایو دیشب بخش دوم

به دلیل قطعی ناگهانی لایو و منتظر نماندن سینا استوی برای پرداختن به ادامه بحث از آقای سینا استوی مجددا به صورت رسمی دعوت کردیم که در لایو استریم وب آموز در تاریخ ششم اسفند ۹۹ حضور پیدا کند که البته این اتفاق هرگز رخ نداد.

در گفتگویی که سینا استوی با مجری برنامه جشنواره وب و موبایل داشت سینا استوی ادعاهایی در رابطه با دکتر مهران محرمیان معاون محترم فناوری های نوین بانک مرکزی و همینطور پرداخت مالیات مطرح کرد که در ادامه آن را هم بررسی میکنیم.

 

اما پاسخ دکتر محرمیان و پاسخی که سینا استوری در پاسخ دکتر محرمی آن در توییتر منتشر کرد نیز جالب است:

 

پاسخ سینا استوی به توییت مهران محرمیان:

یکی دیگر از دلایل مهمی که با دانستن آن به کلاهبردار بودن سینا استوی ایمان می آورید این است که در مجموع به میزان ۱۰ میلیارد توکن BRG وجود دارد  که همه این مقدار نیز آزاد و در گردش هستند اما از این ۱۰ میلیارد میزان ۹.۲ میلیارد میزان از توکن تنها در یک آدرس کیف پول وجود دارد!

اگر بخواهیم دقیق تر اشاره کنیم طبق تصویر زیر ۹۶ درصد از این توکن در اختیار ۴ آدرس می باشد که تنها ۴ درصد از در آن در بین مردم خرید و فروش می‌شود!

بر اساس توضیحات بالا سینا استوی هر زمان که دلش بخواهد می تواند با تزریق توکن در بازار باعث دامپ یا رشد قیمت توکن بشود و هنگامی که افراد شاهد رشد این توکن باشند اقدام به خرید این توکن می کنند و در این شرایط سرمایه زیادی به جیب سینا استوی میرود و از طرفی دیگر زمانی که قیمت توکن افزایش پیدا می کند هیچ فردی به امید کسب سود بیشتر توکن خود را نمی فروشد چون امید به بیشتر شدن آن دارد.

پس در دو حالت برنده این بازی سینا استوی است و این سود کلان دلیل تبلیغات بیش از حد و اندازه سینا استوری برای توکن BRG است

برای سرمایه‌گذاری توصیه می‌کنیم هر توکنی را انتخاب نکنید چرا که هر توکنی ارزش سرمایه گذاری ندارد.

و نکته پایانی؛ در انتهای لایو سینا استوی مدعی شد که محمد جرجندی از حسن علی باغبانیان درخواست بیت کوین کرده است که به این ادعا نیز در مطلبی دیگر خواهیم پرداخت.

لینک کوتاه : webamooz.com/?p=23906

نویسنده

نویسنده وب آموز

نوشته های مشابه

۱۰ دیدگاه

  1. سلام تیرماه پارسال یک دهم بیت به کزیپتولند ارسال که هرگز به مقصد نرسید و صرافی مدعی شد کس دیگری ارز مرا از صرافی خارج کرده و دارند پیگیری میکنند و بعد ۴ماه به من گفتن هیچ اسم و مشخصاتی از ان فرد ندارند و احراز هویت نشده بوده. من تمام مشخقات بیت و تراکنش ایدی را به انها داده بودم و چطور ارزی را که ان شخص به گفته انها خارج کرده را اجازه خارج شدن دادند و حتی ایمیل کد تایید هم برایش فرستاده اند. چند بار برای مدیرشان سینا استوی هم فایل صوتی هم فرستادم که اثری نداشت. متاسفانه امنیت نداشت صرافی

  2. صرافی کریپتولند آشکارا از دارایی مردم سو استفاده میکند. وقتی دارایی را به صرافی منتقل میکنی هر بار به یک دلیل عجیب تا چند روز دارایی در کیف پول شارژ نمیشود و دارایی مردم را میدزدند و چند روزی استفاده میکنند بعد به کیف پولشان منتقل میکنند. این موضوع برای برداشت دارایی هم هست که تا ۱۲ ساعت دارایی را استفاده میکنند و میگویند این قانون ماست.

  3. با سلام. متاسفانه من تازه متوجه شدم. امروز جمعه چهارده اردیبهشت هزار و چهارصد سایت را به بهانه شلوغی تعطیل کرده و هیچ کاری نمیشه کرد و دایم‌ این پیغام می اید که دسترسی به این قسمت محدود شده است… حتی مبلغ ریالی هم‌نمیشه برداشت و متاسفانه ضرر بزرگی امروز تحمل کردم. دوج اول صبح ده هزارتومان بود که الان به سیزده هزار تومان رسید که متاسفانه با وجهی که به سایت کریپتولند واریز کرده بودم بعلت عدم دسترسی نتونستم ارز دیجیتال رو خریداری کنم. و فقط با یک تیکت جواب منو دادن که نیم ساعت دیگر مجددت تلاش کنید (یا یه همچین چیزی) که هز اون مدت بیش از چهار ساعت گذشته… متاسفانه واقعا کلاهبردار هستند

  4. سینا استوی و کریپتولند کلاهبر هستند. بیش از ۱۰ ماه است که اکانت من را غیرفعال کرده اند و پاسخ درستی هم نمی دهند و اجازه برداشت بیت کوین خریداری شده را هم نمی هند. مدام می گویند حسابداری در حال بررسی است. خودمان تماس می گیریم.

  5. سینا استوی که دستگیر شد، بقیه کلاهبردار ها دارن جمع میکنن از ایران فرار کنن، نهادهای امنیتی باید حواسشون جمع باشه

  6. متوجه نمیشم چرا بعضی افراد پول و سرمایشون رو توی این صرافی ها یا توکن های آبکی میذارن، امیدوارم دیگه این اتفاقات پیش نیاد

  7. سلام
    من ۲۰۰ میلیون تومان brg خریدم که اول در صرافی کریپتولند تبدیل به تتر کردم وبعد به سفارش خودشان در صرافی bw به brg تبدیل کردم این سرمایه کل زندگیم بود. و الان نمیدونن چکار کنم اگه میشه راهنمایی بفرمایید که با این brg ها چکار باید کرد و قابل پیگیری وشکایت هست؟

  8. دقیقا من هم ۱۰۰ میلیون توکن brg خریدم الان تقریبا صفر شده از صرافی کوینکس که معتبر هم هست خریدم طی دو روز تقریبا ۷۰ درصد ریزش کرد الان تقریبا صفر شده واقعا چجوری پولمون رو پس بگیریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا