جعل مدرک

کلاهبردار ماکان آریا پارسا

میثم شکری ساز که به تازگی نام خود را به “ماکان آریا پارسا” (میثم آریاپارسا) تغییر داده، یکی از افرادیست که با ساخت سایت های فیک برای دانشگاه هایی که وجود خارجی ندارند و فروش مدرک همان دانشگاه به افراد، در کشور فعالیت میکرد. به عنوان مثال در چندسال گذشته وی مدعی شده بود دانشگاهی به نام NIUTM در آمریکا وجود دارد که در سال ۱۸۳۱ تاسیس گردیده، بزرگترین دانشگاه خصوصی ایالت متحده آمریکا است و از همان دانشگاه به مردم مدرک میفروخت ؛ در صورتی که دانشگاه NIUTM وجود خارجی نداشت و تنها یک سایت بود که توسط میثم شکری ساز و هلدینگ اش (پارس پندار نهاد) ساخته شده بود!

اگر در سایت LinkedIn عبارت “NIUTM” را جستوجو کنید، هنوز افرادی هستند که در رزومه خود عنوان کرده اند از دانشگاه NIUTM مدرک تحصیلی دارند! حتی میتوانید با یک سرچ ساده به تصاویر مدارک معادل سازی شده دانشگاه NIUTM دسترسی پیدا کنید! در ادامه ۲ نمونه از این مدارک که سربرگ و مهر رسمی قوه قضاییه را نیز دارند، قابل مشاهده است.

اطلاعات افرادی که طی سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ از دانشگاه NIUTM مدرک خریداری کرده بودند، به علت مشکل امنیتی سایت niutm.us در اینترنت منتشر شد! این اطلاعات شامل نام و تصویر بیش از ۴۷۰ نفر بود! در این بین نام ۳ نماینده مجلس نیز دیده میشد:

۱- احمد مهدوی ابهری ، نمایندهٔ حوزهٔ انتخابیهٔ ابهر و خرمدره در دورهٔ پنجم، هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی
مدرک خریداری شده : Ph.D. Executive Management

۲- عفت شریعتی کوهبنانی ، نماینده حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان در دوره یازدهم و نماینده حوزه انتخابیه مشهد و کلات در دوره‌ های هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی
مدرک خریداری شده : Ph.D. Educational Management

۳- امیرعباس سلطانی ، نمایندهٔ دورهٔ نهم مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از حوزهٔ انتخابیهٔ بروجن
مدرک خریداری شده : Ph.D. Oil, Gas and Energy Management

اطلاعات سایر افراد در وبسایت telescam.info/niutm قابل مشاهده است.

در سال ۱۳۹۷ میثم شکری ساز با کمک رابطه ای که با دکتر عبدالصم خرم آبادی ، ریاست کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و معاون وقت دادستان داشت، تمام وبسایت هایی که خبر فروش مدارک جعلی میثم شکری ساز و هلدینگ پارس پندار نهاد را منتشر کردند، فیلتر کرد!

میثم شکری ساز بعد از مدتی اعلام کرد که به دادگاه رفته و بابت این موضوع تبرئه شده است! وی در ادامه افزود : ما مالک وبسایت niutm.us نبودیم. ما فقط برگزار کننده دوره های آموزشی بودیم و بر اساس آن مدارک را از فردی به نام “امیررضا ثابت” دریافت میکردیم! امیررضا ثابت به عنوان سلطان مدارک جعلی در سال ۱۳۹۸ محاکمه شد.
با توجه به صحبت های میثم شکری ساز چند نکته قابل توجه است:

۱- در آن زمان تنها موسسه ای که از دانشگاه NIUTM مدرک ارائه میکرده، هلدینگ پارس پندار نهاد به مدیریت میثم شکری ساز بوده است!

۲- وبسایت ایرانی ارائه کننده مدارک NIUTM به ادرس irniutm.com به وضوح برای دریافت مشاوره، شماره تماس هلدینگ پارس پندار نهاد را منتشر کرده است!

۳- تعدادی از افرادی که از این دانشگاه مدرک دریافت کرده بودند نیز اعلام کردند با وعده های دروغین میثم شکری ساز این مدرک را خریداری کرده اند!

حال سوال اینجاست که اگر میثم شکری ساز بابت این موضوع به دادگاه رفته، با وجود این شواهد چرا تبرئه شده است؟ میثم شکری ساز با کمک و پشتیبانی چه کسی توانسته این مدت فعالیت کند؟

در ادامه تصاویری از حضور این فرد در همایش های قوه قضاییه نیز قابل مشاهده است!

در ادامه ویدیویی از مصاحبه با سردار گرامی فرمانده گروه ۴۰ صاحب الزمان نیروی زمینی سپاه درباره میثم شکری ساز میبینید. این فرد با دعوت از اینگونه افراد در همایش ها و جلسات سخنرانی خود، از نام و جایگاه آنها برای پروفایل سازی خود سو استفاده میکرد!

چندی پیش با بررسی سایت های قمار و شرطبندی در ایران، مشخص شد یکی از قویترین شبکه های قمار در کشور، امپرور پوکر و پاور پوکر متعلق به کامران ضمیری و میلاد طالع زاری است که هر دو در حال حاضر ساکن ترکیه هستند.

قضیه جایی جالب شد که فردی مطلع که در این شبکه فعالیت میکرد، میثم شکری ساز را به عنوان رابط داخل ایران و مسئول پولشویی پولهای قمار معرفی کرد! در ادامه پیام های این فرد که قبل از بررسی پرونده فروش مدارک جعلی میثم شکری ساز بوده، قابل مشاهده است.

میثم شکری ساز هنوز هم در کشور با هلدینگ پارس پندار نهاد در حال فعالیت است و این هلدینگ بعد از دریافت دو گواهینامه رعایت حقوق مصرف کننده در سال های ۹۶ و ۹۷، موفق به دریافت تندیس نقره ای رعایت حقوق مصرف کنندگان برای سومین سال متوالی شده است. در مراسمی که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ، جناب آقای دکتر تابش برگزار گردید، این تندیس به هولدینگ پارس پندار نهاد به عنوان برترین مجموعه در زمینه خدمات آموزشی اعطا گردید!

وزیر علوم در گفتگو با خبرگزاری مهر عنوان کرده بود: اگر در تهیه یک سند علمی تخلف محرز شود، مدرک، مقاله یا کتاب لغو اعتبار می‌شود و با دانشجویان و یا اعضای هیأت علمی متخلف هم برخورد انضباطی صورت می‌گیرد و حتی اگر لازم باشد به قوه قضائیه معرفی می‌شوند.

دکتر منصور غلامی ادامه داد: در مورد خدمات دهندگان به انجام تقلب نیز گزارش مواردی که به دستمان رسیده، به قوه قضائیه معرفی کرده‌ایم و با تعدادی از آنها برخورد حقوقی شده است.

چرا وزارت علوم با وجود این شواهد، موسسه پارس پندار نهاد و شخص میثم شکری ساز را به قوه قضائیه معرفی نمیکند؟

کلاهبردار دکتر شکری ساز امسال نیز به عنوان عضو هیات امنا کانون کارآفرینی استان اصفهان منتصب شد!

بعد از این اتفاقات، میثم شکری ساز برای محو کردن اخبار فروش مدارک جعلی اش در اینترنت، با خرید ریپورتاژ آگهی و استفاده از عنوان هایی مانند “میثم شکری ساز چطور به موفقیت رسید؟” خود را فردی کار آفرین و موفق معرفی کرد!

و اما حال میثم شکری ساز با تغییر نام خود به “ماکان آریا پارسا” و خرید چندین ریپورتاژ اگهی از سایت های بزرگ خبری، هویت خود را تغییر داده و هدف وی از این اقدام مشخص نیست.

قطعا حفاظت اطلاعات قوه قضاییه هرچه سریعتر باید به این پرونده ورود کرده، بخش فاسد قوه قضاییه که در خدمت این فرد بوده را شناسایی و با آنها برخورد کند.

لینک کوتاه : https://www.webamooz.com /?p=25054

محمد جرجندی

کارشناس جرائم سایبری

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا