اخبار
موضوعات داغ

بررسی علت فیلترینگ وبسایت وب آموز و نقش مسلم معین در این موضوع

کلاهبردار ماکان آریا پارسا (میثم شکری ساز سابق) که با انتشار چندین مطلب فعالیت او را شرح دادیم، با حکم قضایی وبسایت وب آموز و دامنه های مشابه مانند دامنه .net وب آموز که هیچ ارتباطی با وب آموز ندارد را فیلتر کرد. کلاهبردار ماکان آریا پارسا به علت انتشار اکاذیب از طریق رایانه – افترا از محمد جرجندی شکایت کرده بود که بازپرس پرونده در اصفهان اجازه بررسی پرونده را به وکیل محمد جرجندی در ایران نداده و طی حکمی وبسایت وب آموز را فیلتر کرده است.

پس از فیلترشدن وب آموز، مطلبی با عنوان “اقدام به موقع قوه قضاییه برای برخورد با «آمدنیوز دوم»” در کانال های تلگرامی منتشر شد.

متن کامل این مطلب به شرح زیر میباشد:
در حالی که برخی افراد در داخل کشور با ارسال اسناد و اطلاعات مخدوش، تلاش می کردند کسب و کارهای نوین در ایران را دچار مشکل و اخلال کنند، این پروژه با اقدام به موقع دستگاه قضایی متوقف شد.

سر دسته این پروژه که یکی از خبرنگاران فراری به آمریکا است، با انتشار اطلاعات غلط و گمراه کننده، باعث ترس کاربران ایرانی از همکاری و عضویت در استارتاپ های داخلی می شد.

با توجه به تلاش باند مذکور برای تشکیل یک آمدنیوز جدید با نام “وب آموز”، وب سایت این پروژه شب گذشته با دستور قضایی فیلتر شد. پیش از آن نیز، توییتر و اینستاگرام این تیم، به علت شکایات متعدد استارتاپ های ایرانی، توسط شرکتهای مذکور مسدود شده بود.

پس از بررسی های انجام گرفته مشخص شد نزدیک به 40 کانال تلگرامی منتسب به مسلم معین، مسئول فضای مجازی بسیج کشور در اقدامی هماهنگ دست به انتشار این مطلب توهین آمیز نسبت به وب آموز و محمد جرجندی زده اند!
با توجه به اینکه مطالب وب آموز تماما با سند و مدرک منتشر شده و قبل از انتشار توسط کارشناسان جرائم سایبری بررسی و در صورت تایید منتشر میشود و با توجه به اینکه کلاهبردار ماکان آریا پارسا با حکم قضایی وبسایت را فیلتر کرده، نقش مسلم معین در این موضوع چیست؟ و با توجه به مطلب منتشر شده، کدام مطلب وب آموز کسب و کار های نوین در ایران را دچار مشکل کرده است؟ کدام مطلب وب آموز اطلاعات غلط و گمراه کننده به کاربر داده است؟ کدام مطلب وب آموز باعث ترس کاربران ایرانی شده است؟

در این برهه زمانی که کشور با کلاهبرداری های پانزی، وبسایت های قمار و شرطبندی و در کل کلاهبرداری های گسترده اینترنتی درگیر است، لازم است بیت المال صرف افزایش سواد و آگاهی مردم شود، نه تخریب یک رسانه مستقل با تهمت های بی اساس و دروغین!
نقش مسلم معین، مسئول فضای مجازی بسیج که وب آموز را آمدنیوز دوم خوانده در این بین فعلا مشخص نیست و انتشار گسترده این مطلب با هدف تخریب وب آموز و شخص محمد جرجندی قطعا بی قصد و غرض نبوده است!

لینک کوتاه : webamooz.com/?p=26135

نویسنده

نویسنده وب آموز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا