پانزیکلاهبرداری

بررسی کلاهبرداری پانزی صرافی اکسکوینو با معرفی کوین جعلی اکسکوین

استیبل کوین اکسکوین چیست؟

صرافی اکسکوینو یا کاوشگران ارتباط نوین یکتا یک رمز ارز با ثبات یا stable coin اکسکوین معرفی کرد. در توضیحات معرفی این کوین جعلی آمده است که این رمز ارز، بر بستر بلاک چین اتریوم بوده و از ارزشی معادل 1 فرانک سوییس برخوردار است.

در توضیحات سایت اکسکوینوآرشیو در رابطه با رمز ارز جعلی اکسکوین آمده:

اکسکوین یک توکن ساخته‌شده بر بستر اتریوم بوده که تیم فنی اکسکوینو آن را به عنوان یک پروژه تحقیقاتی فنی ایجاد کرده است و وایت پیپر (white paper) آن نیز موجود است.

در این مطلب قصد داریم به بررسی رمز ارز جعلی اکسکوین که این صرافی از آن به عنوان “اولین ارز دیجیتال بین‌المللی ایران” یاد می کند بپردازیم.

اعضای شرکت کلاهبردار “کاوشگران ارتباط نوین یکتا” (صرافی اکسکوینو):

 1. امیر تقدسی “رئیس کمیته مشترک بازرگانی ایران و لبنان” فعال در 13 شرکت از مسافربری تا تجارت خشکبار – منبع
 2. محسن تقدسی فعال در 8 شرکت – منبع
 3. فهیمه صباغی ده آبادی فعال در 10 شرکت از انرژی تا صادرات – منبع
 4. ملیحه تقدسی فعال در 3 شرکت – منبع

امیر تقدسی

نخبه پروری کشور را می توان از همین افراد فهمید! افرادی که در بالا معرفی کردیم که مسن ترین آن ها متولد 1360 است، در 13 شرکت فعالیت دارند؛ از صادرات خشکبار تا بلیط فروشی و واردات موتور ژنراتور و طبابت کلینیک نیاوران و صرافی بیت کوین!

ضمنا این دوستان صاحب یک هولدینگ به نام ارنیکا ernyka.com هستند.

چرا رمز ارز اکسکوین جعلی و کلاهبرداری است؟

در این رابطه به توضیحات علیرضا (متخصص حوزه ارز دیجیتال) از کانال Crypto By Alireza می پردازیم.

پیام‌هایی دریافت کردم در رابطه با اینکه چرا صرافی Excoino را به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان در لیست Scam خودم قرار دادم و پیرو آن در وبلاگ این صرافی هم یک بیانیه حماسی‌ صادر شده با این مضمون که برخی از به‌ظاهر فعالان این عرصه (منظورشون بنده هستم) در فضای پر هیاهو و غبار آلود کنونی رمز ارزها به دنبال تخریب این صرافی هستند و این موضوع ناشی از غرض‌ورزی آن‌ها نسبت به بیزینس‌های خوش‌نام ایرانی (منظورشون خودشونه) بوده و با قصد ضربه زدن به صنعت (منظورشون از صنعت رو نمی‌دونم چیه) هدایت شده است.

دلیل اینکه صرافی اکسکوینو در لیست Scam من قرار گرفته توکنی با نام اکسکوین است که تعریف آن را عینا و از سایت این مجموعه نقل می‌نمایم:

اکسکوین، اولین ارز دیجیتال بین‌المللی ایرانی ایجاد شده توسط بخش خصوصی است. اکسکوین به عنوان یک ارز دیجیتال با‌ثبات (Stable Coin) قابل تبدیل به تمامی ارز‌های مطرح دنیا و ریال در اکسکوینو است. این ارز دیجیتال، بر بستر بلاک چین اتریوم بوده و از ارزشی معادل ۱ فرانک سوییس برخوردار است.

ویژگی‌های ارز دیجیتال اکسکوین
• امکان خرید و فروش اکسکوین بدون کارمزد
• امکان تبدیل رمز ارز‌های رایج به اکسکوین بدون پرداخت کارمزد
• قابلیت تبدیل به رمز ارز‌های مطرح دنیا
• ارائه پاداش ۲ برابری نسبت به سایر ارز‌ها به طور سالانه و روز‌شمار در کیف پول اکسکوینو
• قابلیت واریز و برداشت رمز ارز با‌ثبات اکسکوین و انتقال به کیف پول‌های اتریوم

اگرچه این صرافی از دیروز بلافاصله بسیاری از مطالب و محتوای وبسایت خود را در رابطه با توکن اکسکوین و جشنواره‌های پانزی و شبهه‌دار آن حذف کرده اما لینک AMP بعضی مطالب هنوز در دسترس است. همچنین با استفاده از سایت وب‌آرشیو می‌توانید تاریخچه مطالب و ادعاهای این صرافی را درباره این توکن مطالعه کنید.

حال چنانچه این صرافی در رابطه با سوالات زیر پاسخ شفافی به کاربران بدهد از لیست Scam من حذف خواهد شد:

۱- شما قبلا اعلام کردید که اکسکوین یک توکن در شبکه اتریوم است. آدرس Smart Contract این توکن در شبکه اتریوم چیست؟

۲- شما قبلا اعلام کردید که امکان واریز و برداشت اکسکوین به کیف پول‌های اتریوم وجود دارد. اما در بیانیه اخیر اعلام کردید که این یک توکن داخلی است! دلیل این تناقض چیست؟

۳- اگر اکسکوین توکنی در شبکه اتریوم است شما چطور ادعا می‌کنید که کارمزد نقل و انتقال این‌ توکن صفر است؟ آیا از کارمزدهای شبکه اتریوم مطلع نیستید؟!

۴- شما مدعی هستید که اکسکوین یک Stablecoin به پشتوانه فرانک سوئیس است. شما به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان قطعا مطلع هستید که راه‌اندازی و نگهداری Stablecoin چه پیچیدگی‌هایی دارد و نیازمند چه شفاف‌سازی‌هایی است. مکانیزم شما برای تنظیم عرضه و تقاضا و فیکس نگه‌داشتن قیمت این Stablecoin با فرانک سوئیس چیست؟ پشتوانه آن یعنی فرانک سوئیس چگونه نگهداری می‌شود و مستندات آن چیست؟ قراردادهای هوشمند این Stablecoin را ارسال کنید تا بررسی کنیم. راه‌اندازی Stablecoin به ادعا نیست شما باید ادعای خودتون رو ثابت کنید در غیر صورت هدفی جز فریب مخاطب ندارید.

۵- دلیل حذف کردن مطالب مرتبط با اکسکوین و جشنواره‌های مربوط به آن از روز گذشته چه بوده است؟ برا مثال این مطلب چه دلیلی وجود دارد که مطالب مرتبط با اکسکوین را بلافاصله حذف کنید؟

۶- هدف شما از پروموشن‌های پانزی و شبه‌پانزی و ترغیب کاربران زیرمجموعه‌گیری در جشنواره‌هایی با عنوان «دو سر برد» چیست؟ شما ادعا کردید که در صورت معرفی هر فرد جدید به این صرافی ۲ اکسکوین به معرف و ۱ اکسکوین به فرد معرفی شده پرداخت می‌کنید‌. با توجه به اینکه مدعی هستید اکسکوین یک Stablecoin با پشتوانه فرانک سوئیس است که قابل تبدیل به ریال هم هست آیا امکان نقد شدن این ریوارد به لحاظ قوانین و مقررات بانکی و ارزی کشور شبهه‌دار نیست؟

در پایان، هر مجموعه‌ای حتی دانش‌بنیان که ادعایی بدون پشتوانه و اثبات فنی داشته باشد مصداق Scam است و احتمالا هدفی جز فریب مخاطب و جذب کاربر بیشتر ندارد. نه من و نه دیگر دوستانی که دلسوزانه در این کامیونیتی فعال هستند هدفمان تخریب هیچ مجموعه‌ای نیست. از شما دوستانه دعوت می‌کنم در روش کارتان تجدید نظر کنید، ضعف‌ها و ایرادهای خودتان را بر طرف کنید، به دنبال سرویس‌دهی خوب و با کیفیت به دور از طرح‌های شبه پانزی و ادعاهای بدون پشتوانه باشید و نهایتا در سطح قابل اطمینانی به کاربران سرویس بدهید.

ادعای اکسکوینو مبنی بر راه‌اندازی Stablecoin CHF-Pegged (توکن با قیمت ثابت ۱ فرانک سوئیس در شبکه اتریوم)

رمز ارز جعلی اکسکوین

توصیه میکنیم که کانال علیرضا را در این بازار پر از فساد رمز ارزها دنبال کنید:

کانال تلگرامی علیرضا

بیانیه صرافی اکسکوینو پس از بررسی وب آموز و علیرضا در رابطه با ارز استیبل کوین جعلی اکسکوین

این روزها ابهاماتی در خصوص اکسکوین مطرح شده است که لازم می دانیم به منظور شفاف شدن ابعاد موضوع، توضیحات زیر را برای تنویر افکار عمومی اعلام کنیم.

اکسکوین یک توکن ساخته‌شده بر بستر اتریوم بوده که تیم فنی اکسکوینو آن را به عنوان یک پروژه تحقیقاتی فنی ایجاد کرده است و وایت پیپر (white paper) آن نیز موجود است.

اکسکوین یک توکن است که سامانه اکسکوینو از آن به‌عنوان یک روش امتیازدهی به کاربران وفادار درون سامانه خود استفاده می‌کند. یعنی افرادی که در سامانه اکسکوینو  به ترید رمز ارزها می‌پردازند، به‌عنوان امتیاز وفاداری، جایزه‌ای برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود که به شکل اکسکوین به آن‌ها پرداخت می‌شود. بنابراین اکسکوینو، قرار نیست با فروش اکسکوین سود کند یا کاربری را وادار کند که اکسکوین خریداری کند، بلکه از آن برای پرداخت جایزه به مشتریان خود بهره می‌گیرد.

ادامه بیانیه را اینجا بخوانید …

اکسکوین اکسکوین

به صرافی های بی در و پیکر اعتماد نکنید!

وقتی در صرافی رمز ارز بی در و پیکر سرمایه خود را نگه داری می کنید، موجودی سرمایه شما به صورت کامل در اختیار صرافی قرار دارد و در رابطه با صرافی اکسکوینو هم باید بدانید که امیر تقدسی با سرمایه شما عناوین شغلی مثل Entrepreneur ، Angle invest و Founder و در نهایت “رئیس کمیته مشترک بازرگانی ایران و لبنان!” را به یدک می کشد.

امیر تقدسی

تخریب محمد جرجندی پس از افشاگری در رابطه با صرافی اکسکوینو

تصاویر زیر مربوط به توییت هایی هستند که با پول های حاصل از کلاهبرداری اکسکوینو هزینه آن ها پرداخت شده است!

تخریب محمد جرجندی

بروزرسانی:

در اتفاقی عجیب مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت بر خلاف مصوبه بانک مرکزی به صرافی آنلاین و کلاهبردار اکسکوینو نشان اینماد داد!
مسئولیت این اشتباه به عهده علی رهبری رئیس این مرکز خواهد بود، اشتباهات این مرکز تمامی ندارد. از اعطای اینماد به درگاه های قمار تا کلاهبردارانی همچون سکه ثامن.

صرافی اکسکوینو اینماد گرفت

این صرافی کلاهبردار حجم گسترده ای از تبلیغات با محور دریافت اولین اینماد صرافی آنلاین را آغاز کرده است!

لینک کوتاه : webamooz.com/?p=24570

نویسنده

نویسنده وب آموز

نوشته های مشابه

۱۴ دیدگاه

 1. اصلا ربطی به اترنیوم نداره. این یه شت کوئینه که پلنش بر حسب یه پاپ و دامپ الکی سواره‌. ببینیم چند تا پرونده از این در میاد بیرون.من خیلی هارو شنیدم که درگیره این شت کوئین جعلی شدند

 2. کلا وقتی بحث شت کویین ها میاد وسط چند تا نکته ثابت دارن. همیشه کسانی که توکن من دراوردی در میارن یه صرافی هم کنارش دارن که میان سریع لیستش میکنن و این توکن ها رو به عنوان اعتباره خودشون توی ریپرتاژ ها اسم میبرن. از انجا که بحث رمز ارز ها داغه پیشنهاد میکنم بیشتر مطلب بزارید راجب اینا

 3. یه سوال. من از طریق صرافی اکسکوینو فقط پول چنج میکنم. دیگه اینکارو نکنم یا مشکلی نداره. نمیذارم پول توی صرافی بمونه سریع انتقال میدم به صرافی خارجی یا بانک خودم. به نظرتون دیگه نمیشه اینکار را هم کرد.؟

 4. یه لایو استریم در مورد این شرکت بزارید لطفا انجور که من شنیدم بیش از ۵۰ میلیارد کلاهبرداری کردن توی تهران

 5. کیف پول اکسکوین کلاهبرداریه پول منو بالا کشید میگن واریز کردیم ولی پولی تو حساب من نیومده. خط تلفن پشتیبانی ام خط خاموش گذاشته نمیشه باهاشون تماس گرفت

 6. سلام من توی ای صرافی ثبت نام کردم اماهنوزاحرازهویت نشدم دم به دقیقه بهم زنگ میزنن که احرازهویت بشم بایک شماره که به من زنگ میزنن یک طرفه است وقتی من به اون شماره زنگ میزنم میگه اشتباهه الان میخوام حسابم راغیرفعال کنم امانمیشه ممنون میشم اگرمنوراهنمایی کنید

 7. *****««««««««««********««**«««««*****««««*
  صرافی اکسکوینو کاملا مشکوکه هست مواظب باشین از مدراک وعکسهایی که میفرستین ممکنه سواستفاده بشه چندین بار به بهانه های مختلف مدارکتون رو به شکلهای گوناگون میگیرن وخدا میدونه چه سواستفاده ایی ازشون میکنن

 8. من چند سال عضو این صرافی بودن، اینها بسیار حروم اقمه هستند. کاملا ارزهای داخل کیف پول سما در اکسکوینو جعلی هست، یعنی اصلن ارزی وجود نداره و اکر بخواید ارز خارج کنید باید درخواست بدید و فردای اون روز با ساعتها تاخیر ارز رو براتون بخرن و بفرستن به ادرسی که می خواید. ضمنا در لحظاتی که ارزها ناگهان افزایش دارند و تقاضای فروش زیاده عمدا سرور رو داون می کنن تا متضرر نشن. کلا دزد به تمام معنا هستند

  1. چقدر بی ناموسن تو این وضعیت ات و اشغال به ملت میندازن .حالا کثیفتر اینکه علیرضام دو سه تا توکن داره تو پاچه میکنه

 9. سلام
  نظر من اینه که به هیچ عنوان از صرافی اکسکوینو استفاده نکنید. در هنگامی که ارزی با صعود بالا روبرو میشه، صرافی رو می بندن تا کسی نتونه پول برداره یا تبدیل کنه. خلاصه این که اگه تو یه صرافی نشه نوسانگیری و تبدیل کرد اون صرافی دیگه به چه دردی میخوره؟؟

 10. اکسکوینو از روز چهارشنبه تو حیاطی ترین زمان ممکن سایت و اپلیکیشنرو از دسترس خارج کرده همزمان با سعود تاریخی شیبا و ریزش بیتکوین .
  اگه این دزدی و کلاهبرداری نیست پس چیه؟
  ملیارد ملیارد ضرر دارن میزنن ب مردم هیچ دسترسی به دارایی ها نداریم واقعا نمیدونیم چکار کنیم

 11. از مسئولان اکسکویند و کاربران اکسکوینو خواهش میکنم توجه بفرمایید،
  در اپلیکیشن اکسکوینو در تبدیل ریال به ارز bnb یا هر ارز دیگر من به این مورد برخوردم ،بطور مثال :

  در تاریخ ۱۶ آبان ساعت حدود ۹ شب قیمت BNB در اسکوینو با رشد حدود ۸٪ معادل ۶۵۵ دلار بود که برای تبدیل ریال به BNB ذکر کرده هیچ کارمزدی ندارد (کارمزد صفر) در صورتی که در همان لحظه تبدیل حدود ۳۰ دلار از دارایی را کاهش داد (برای تبدیل ریال به ۲ BNB) !!!! و نوشت در این لحظه شما ۱/۵۵ ٪ ضرر کرده اید ؟؟!!!!
  این یعنی چی ؟!!!!
  فقط برای تبدیل ریال به BNB در کمتر از ۳ ثانیه من چطور حدود ۳۰ دلار ضرر کردم ؟!

  مورد دیگر اینکه :
  برای انتقال رمزارز به کیف پول یا دیگر صرافی ها حدود یک ساعت زمان میبره … آیا در این مدت زمان توسط رباط های معامله گر تعداد بسیار زیادی تراکنش انجام میدید !!!! با پول کاربرانی که به شما اعتماد کردند !!!؟؟؟
  به این کار چی میگن ؟!
  خواهش دارم بررسی بفرمایید

 12. از مسئولان و کاربران اکسکوینو خواهش میکنم توجه بفرمایید، در اپلیکیشن اکسکوینو در تبدیل ریال به ارز bnb یا هر ارز دیگر من به این مورد برخوردم !
  بطور مثال : در تاریخ ۱۶ آبان ساعت حدود ۹ شب قیمت BNB در اسکوینو با رشد حدود ۸٪ معادل ۶۵۵ دلار بود که برای تبدیل ریال به BNB ذکر کرده هیچ کارمزدی ندارد (کارمزد صفر) در صورتی که در همان لحظه تبدیل حدود ۳۰ دلار از دارایی را کاهش داد (برای تبدیل ریال به ۲ BNB) !!!! و نوشت در این لحظه شما ۱/۵۵ ٪ ضرر کرده اید ؟؟!!!! این یعنی چی ؟!!!! فقط برای تبدیل ریال به BNB در کمتر از ۳ ثانیه من چطور حدود ۳۰ دلار ضرر کردم ؟! مورد دیگر اینکه : برای انتقال رمزارز به کیف پول یا دیگر صرافی ها حدود یک ساعت زمان میبره … آیا در این مدت زمان، توسط رباط های معامله گر، برای صرافی اکسکوینو تعداد بسیار زیادی تراکنش انجام میدید !!!! با پول کاربرانی که به شما اعتماد کردند !!!؟؟؟ به این کار چی میگن ؟! خواهش دارم بررسی بفرمایید

 13. یعنی الان ما که پول داخل اکسکوینو داریم به پولا وارزامون نمیرسیم چون کلا خاموش کرده برنامشو چقد بی ناموسی وحرومزادگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا