ارز های دیجیتال

بی تفاوتی مسئولین نسبت به خروج سرمایه مردم به سمت صرافی های بی نام و نشان

از زمانی که محمدباقر قالیباف نامه ای در رابطه با وضعیت اسفبار سرازیر شدن سرمایه مردم به سمت رمزارزها و بی قانونی این فضا و بی مسئولیتی بانک مرکزی نوشت، 139 روز میگذرد!

در این مطلب وضعیت مملکت و پول و سرمایه مردم و اقداماتی که تاکنون مسئولین انجام داده اند را بررسی میکنیم …

با یک سرچ ساده در گوگل، صرافی های بسیاری را میبینید که ادعا می کنند معتبرترین صرافی خرید و فروش رمز ارزها می باشند و در وضعیتی که بسیاری از مردم تنها راه سرمایه گذاری را در خرید رمزارزها می بینند، هنوز هیچ بستر امن و معتبری برای معاملات رمز ارزها توسط مسئولین معرفی نشده!

تنها در ۲ اسکرین شات زیر ۳ صرافی کلاهبردار وجود دارد که فعالیت در آن کاملا مجاز است و هیچ گونه هشداری به مردم داده نمی شود.

اما یکی از معروفترین صرافی هایی که این روزها بر سر زبان ها افتاده، یک صرافی عجیب و ناشناس به اسم کوینکس است که با وجود تحریم های آمریکا چند سالی است که به ایرانی ها خدمات ویژه و نامحدود می‌ دهد!

کاربران ایرانی این صرافی به حدی زیاد هستند که رتبه این سایت در ایران ۸۳ است و ۷۰ درصد ترافیک این صرافی را ایرانی ها تشکیل می دهند. نکته جالب تر اینجاست که دامنه این صرافی فیلتر نیست!

صرافی بی هویت کوینکس

سوال ما از مسئولین این است که اگر این صرافی که حجم بالایی از سرمایه کاربران ایرانی وارد آن می شود، روزی به هر دلیلی دیگر خدماتی ارائه ندهد، تکلیف سرمایه کاربران ایرانی چه می شود؟ از چه مرجعی باید پیگیری کرد؟ چرا مسئولین هیچ گونه هشداری در رابطه با تبعات سرمایه گذاری در این صرافی بی هویت نمی دهند؟

برای اینکه تخمینی از حجم ارز خارج شده از کشور داشته باشید تنها محمد حسینی (حسینی فاینانس) با برگزاری دوره تحت عنوان “آکادمی تخصصی آموزش ارزهای دیجیتال” در انتها برای شرکت کنندگان دوره حساب کوینکس با کد ورودی (کد ریفرال) خود می سازد و تنها بابت همین خدمت به این صرافی خارجی بی هویت 700 هزار دلار به جیب زده است!

محمد حسینی (حسینی فاینانس)

علاوه بر رئیس مجلس محمدباقر قالیباف، رحیم زارع نماینده محترم مجلس در مرداد ماه امسال در نامه ای به دادستان کشور نسبت به موضوع خروج سرمایه مردم به سمت صرافی های خارج کشور هشدار داد اما سایت کوینکس هنوز حتی فیلتر هم نشده!

رحیم زارع نامه رحیم زارع به دادستان کشور در مورد رمز ارزها

انجمن بلاکچین را به خاطر دارید؟ اگر اطلاعی در مورد این انجمن ندارید، اینجا بخوانید: توییتری های سایبری بر علیه انجمن مردم نهاد بلاکچین به بهانه خروج ارز از کشور!

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری عضو کمیسیون امنیت مجلس در زمان تعلیق انجمن بلاکچین و حجم گسترده تخریب ها با توییتری های سایبری همراه شد و نسبت به “تشویق به خروج سرمایه مردم” توسط “برخی انجمن ها” ابراز نگرانی کرد!

مجتبی ذوالنوری عضو کمیسیون امنیت مجلس

تا به اینجا متوجه شدیم که رییس مجلس، یک نماینده مجلس و یک عضو کمیسیون امنیت مجلس مخالف خروج سرمایه مردم از کشور هستند!

معمای وب آموز این است که، چطور همه مسئولین یک کشور مخالف خروج سرمایه مردم از کشور هستند ولی هنوز حتی اقدام به فیلتر سایت بی هویت کوینکس نکردند؟

لینک کوتاه : webamooz.com/?p=25558

نویسنده

نویسنده وب آموز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا