پانزیکلاهبرداری

فرزین فردین فرد با هویت 3fmusic کلاهبردار یونیک فاینانس است نه فعال رمزاز!

با ظهور بازاریابی شبکه‌ای در عرصه تجارت جهانی، کلاهبرداران نیز بیکار ننشستند و گونه‌ی متقلبانه‌ی بازریابی شبکه‌ای در جهان شکل گرفت که دسیسه هرمی نامیده می‌شود. دسیسه هرمی به شکل کلاهبردارانه‌ی بازرایابی شبکه‌ای اطلاق می‌شود که شخص یا گروهی با راه‌اندازی یک طرح به ظاهر بازاریابی، پول هنگفتی را به واسطه‌ی ضرر صدها و یا هزاران نفر از اعضای جذب شده، کسب می‌کند. در دسیسه‌های هرمی صرفا پول جابه‌جا می‌شود و کالا یا خدماتی که ارائه می‌شود وجود خارجی ندارد یا اینکه صوری است. کلاهبرداران با روش‌های متقلبانه درآمدی به اعضا وعده می‌دهند که مبتنی بر جذب اعضا و گسترش شبکه انسانی باشد و نه درآمد حاصل از یک فعالیت اقتصادی مولد واقعی!!. در دو دهه اخیر کلاهبرداری‌های هرمی زیادی شکل گرفته و اغلب آنها از ایده‌ی سرمایه‌گذاری در بازارهای بورس برای فریب اعضا استفاده کرده‌اند. اما چرا سرمایه گذاری در بازار بورس؟ پاسخ روشن است زیرا: الف) کلاهبردار به راحتی می‌تواند با جعل یک برگه‌ی بی ارزش، آن را اوراق بهادار واقعی معرفی کند.     ب) آگاهی عمومی مردم نسبت به سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی محدود است و این فرصتی طلایی برای کلاهبردار است تا با سخنوری در این مورد اهداف خود را پیش ببرد.

یونیک فاینانس نام یکی از بزرگترین دسیسه‌های هرمی سال‌های اخیر در منطقه خاورمیانه است که علاوه بر ایران دامنه‌ی فعالیت مجرمانه خود را به کشورهایی توسعه نایافته همچون عراق؛ افغانستان؛ ازبکستان نیز گسترش داده است. فعالیت این شبکه هرمی البته در ترکیه نیز گسترش یافته و هر روز بر موج فریب خوردگان و مالباخته‌های دسیسه هرمی یونیک فاینانس افزوده می‌شود. موسسان یونیک فاینانس که افرادی با ملیت ایرانی هستند؛ دارای سوابق طولانی در طرح‌های پانزی ورشکسته‌ی قدیمی همچون یونیفاندز و کیونت و …. هستند و با زیرکی تجارب گذشته خود را در یونیک فاینانس به کار بسته‌اند تا از هرجهت طرح هرمی پانزی خود را یک شرکت معتبر جهانی در زمینه بورس و بازار سهام جلوه دهند.

 موسس یونیک فاینانس شخصی به نام فرزین فردین فرد با ملیت ایرانی و ساکن کشور امارات است که در پوشش استودیوی موسیقی خود در شهر دبی؛ صحنه گردانی تشکیلات را بر عهده دارد. افراد دیگری از جمله محسن درخشان؛ نیما طبری فرد؛ مجتبی گوران جلالی ( کوروش گران ) نیز در پیشبرد اهداف مجرمانه؛ فردین فرد را یاری رسانده‌اند. محسن درخشان که از او به عنوان سرشاخه‌ی اصلی مالباخته‌های درون ایران یاد می‌شود و به نوعی دسیسه هرمی یونیک فاینانس را وارد ایران کرده است، چندی پیش در دادگاه علنی به جرم کلاهبرداری و اخلال عمومی در نظام اقتصادی محاکمه و به تحمل 20 سال حبس و رد مال به مبلغ 60 میلیون دلار و پرداخت جریمه‌های سنگین محکوم شده است. یونیک فاینانس از سوی دستگاه‌های نظارتی و قضایی ایران و عراق و افغانستان به عنوان یک دسیسه هرمی کلاهبردار معرفی و ثبت شده‌اند و سران تشکیلات یونیک فاینانس تحت پیگرد قضایی قرار دارند.

گردانندگان تشکیلات یوینک فاینانس برای پیشبرد اهداف کلاهبردارانه‌ی خود ادعاهایی را مطرح کرده‌اند. در این نوشتار تلاش می‌کنیم تا صحت ادعاهای کلاهبرداران یونیک فاینانس را مورد بررسی قرار دهیم:

1) آیا یونیک فاینانس یک شرکت سوئیسی است؟ طبق ادعای کلاهبرداران بله… اما در واقعیت خیر!!!

ادعایی که طرفداران و موسسان یونیک فاینانس همواره مطرح کرده‌اند و در کانالهای اطلاع رسانی بر آن اصرار می ورزند این است که با یک شرکت معتبر جهانی مواجه هستیم که دفتر رسمی و مرکزی آن در کشور سوئیس و شهر زوریخ واقع است.              آنها ادعا می‌کنند که ریاست شرکت و هیات مدیره در دفتر مرکزی واقع در زوریخ سوئیس حضور دارند و شرکت را اداره می‌کنند. اما تنها با یک سوال ساده از نهاد ناظر بازار مالی کشور سوئیس ( FINMA ) متوجه می‌شویم که این ادعای سران تشکیلات یونیک فاینانس دروغ است. فینما اعلام می‌دارد که: یونیک فاینانس در لیست هشدار سرمایه گذاری کشور سوئیس قرار دارد.چنین شرکتی در سوئیس وجود خارجی ندارد.صاحب دفتر رسمی در این کشور نیست و هیچ دفتری به آدرس اعلام شده در سایت یونیک فاینانس در زوریخ موجود نیست. طبق استعلام رسمی از نهاد ناظر بازار مالی کشور سوئیس، شرکتی به نام یونیک فاینانس در سال 2017 منحل شده و دیگر وجود خارجی ندارد. کلاهبرداران از نام یک شرکت منحل شده برای پوشش فعالیت متقلبانه خود سوءاستفاده می‌کنند. شبکه سازان یونیک فاینانس می‌گویند علت اعلان هشدار فینما در مورد یونیک فاینانس مسائل مالیاتی است. پاسخ فینما به این ادعا در نوع خود جالب توجه است: شرکتی که در کشور سوئیس وجود ندارد نمی‌تواند در اینجا مشکل مالیاتی داشته باشد!!!

https://www.finma.ch/en/finma-public/warning-list/unique-finance/

 2) آیا یونیک فاینانس مجوز فعالیت بین‌المللی دارد؟ طبق ادعای کلاهبرداران بله… اما در واقعیت خیر!!!

سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار (IOSCO) یک نهاد بین‌المللی است که تنظیم کننده اوراق بهادار جهان را گرد هم می‌آورد و به عنوان تنظیم کننده استاندارد جهانی برای بخش اوراق بهادار شناخته می‌شود.IOSCO  پایبندی به استانداردهای شناخته شده بین‌المللی برای تنظیم اوراق بهادار را توسعه ، اجرا و ترویج می‌کند. این گروه با G20 و هیئت ثبات مالی (FSB) در دستور کار اصلاحات نظارتی جهانی همکاری تنگاتنگی دارد. به زبان ساده این سازمان، پلیس اینترپل نهادهای مالی جهان است.این سازمان گزارش‌های فینما ( نهاد نظارتی بازار مالی سوئیس) را به عنوان رگولاتوری کشور سوئیس به رسمیت می‌شناسد. در لیست هشدار IOSCO نام یونیک فاینانس دیده می‌شود…هشدار یونیک فاینانس از جولای ۲۰۱۷ مبنی بر انحلال این شرکت در لیست هشدار سرمایه گذاری IOSCO منتشر شده است. از نظر این سازمان بین‌المللی یونیک فاینانس هیچ‌ گونه مجوز قانونی برای فعالیت ندارد.

https://www.iosco.org/investor_protection/?subsection=investor_alerts_portal

3) آیا یونیک فاینانس مجوز فعالیت در کشور ایران دارد؟ طبق ادعای کلاهبرداران بله… اما در واقعیت خیر!!!

در کشور ایران پلیس فضای تبادل و تولید اطلاعات و همچنین کمیته نظارت بر فعالیت شرکت‌های بازاریابی، تشکیلاتی موسوم به یونیک فاینانس را یک دسیسه هرمی معرفی کرده‌اند و فعالیت در این دسیسه هرمی را غیرقانونی اعلام کرده و سرشاخه‌‌های عضوگیر یونیک فاینانس را مجرم معرفی می‌کنند. طبق مصوبه هیات عمومی دیوان عالی کشور که متشکل از قضات عالی رتبه ایران است، عضوگیری در شرکت هرمی بدون مجوز، مستقل از شخصیت حقوقی آن شرکت، یک جرم مستقل تلقی شده و فرد عضوگیرنده نسبت به افرادی که عضوگیری کرده مباشر جرم است. همچنین پلیس فتا در ایران با راه‌اندازی سامانه پیامکی در پاسخ به استعلام در مورد یونیک فاینانس، این تشکیلات را یک دسیسه هرمی و غیر قانونی معرفی می‌کند. در وب سایت رسمی کمیته نظارت بر عملکرد شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای، مجوز شرکت‌های مجاز به فعالیت در ایران منتشر شده و اثری از مجوز فعالیت یونیک فاینانس در ایران یافت نمی‌شود.

4) آیا یونیک فاینانس در بورس نزدک فعالیت دارد؟ طبق ادعای کلاهبرداران بله… اما در واقعیت خیر!!!

کلاهبرداران یونیک فاینانس برای پیشبرد اهداف فریبکارانه‌ی خود متوسل به دروغ بزرگی شده‌اند و متاسفانه به دلیل عدم آگاهی مخاطبان خود، توانسته‌اند به واسطه‌ی این دروغ بزرگ بسیاری از افراد را فریب دهند. دروغ بزرگ ارتباط و همکاری و فعالیت در بازار بورس نزدک و چندین بازار بورس جهانی دیگر!!!  پاسخ اکانت رسمی بورس نزدک و نمایندگی بورس نزدک در دبی به این ادعای کلاهبرداران واضح است: بورس نزدک هیچ ارتباطی با یونیک فاینانس ندارد. یونیک فاینانس یکی از اعضای بورس نزدک نیست!!

5) آیا یونیک فاینانس دارای یک سیستم خودکار معاملاتی موسوم به اتو ترید سیستم ( ATS ) است؟

طبق ادعای کلاهبرداران بله… اما در واقعیت خیر!!!  هیچ تضمینی بر اینکه در بازار بورس یک ربات بتواند هر روز به شما سود ثابت بدهد وجود ندراد! دلیل آن هم نوسانات بسیار بازار بورس است. این امکان وجود ندارد که بتوانید سهمی را در این لحظه خرید کنید و چند ثانیه بعد بفروشید و سود کنید! دلیل آن هم کارمزد کارگزاری‌ها برای معاملات خرید و فروش در بازار بورس است. اگر چنین کاری بکنید و در لحظه سهمی را بخرید و بفروشید بدون شک ضرر می‌کنید چون باید درصدی را به عنوان کارمزد کارگزاری و خدمات سازمان بورس پرداخت کنید. با دقت به نوسانات قیمتی شرکت‌های بزرگ مانند اپل به این نتیجه می‌رسیم که نه تنها در ثانیه بلکه شکار این نوسانات در دقیقه هم کار بسیار سختی است، اگر نگوییم تقریبا غیرممکن است. صندوق‌های سرمایه گذاری بورسی قوانین خاصی دارند که توسط سازمان بورس تایید شده و بر آنها نظارت می‌شود اما هیچ قانونی مبنی بر اجبار به نگهداشتن مبلغ سرمایه‌گذاری به مدت دو سال نیست! موضوع مهم‌تر این است که یونیک فاینانس چگونه کارمزدهای معاملاتی را پرداخت می‌کند؟! در حالی که هیچ ارتباطی با هسته معاملاتی بورس نزدک ندارد.

نمونه‌ای از برگه‌ی سهام جعلی و بیمه نامه جعلی دسیسه هرمی یونیک فاینانس در تصویر مشخص است.

در این برگه سهام جعلی کلاهبرداران یونیک فاینانس اعلام می‌کنند که دارنده‌ی این برگه، سهامدار کاترپیلار به مبلغ معادل 1000 دلار آمریکا است. سهام‌های دیگری که کلاهبرداران یونیک فاینانس ادعای خرید و فروش آن را داشتند مربوط به شرکت اپل، نتفلیکس، بنز، بی ام و ، فیسبوک و … بوده است. در هر کشور برای سرمایه گذاری در بازار سهام باید مراحل دقیق و نسبتا سخت احراز هویت و تایید حساب‌های بانکی توسط نهاد ناظر انجام شود و برای سرمایه گذاران خارجی شرایط خاصی وجود دارد. طبیعتا برای شهروندان کشورهای مشمول تحریم‌های ایالات متحده آمریکا، سرمایه گذاری در بازارهای مالی آمریکا با نظارت دفتر کنترل دارایی‌های خارجی ( اوفک ) و وزارت خزانه داری کاری بسیار سخت و ناممکن است اما کلاهبرداران یونیک فاینانس با توسل به حیله‌ی دروغ‌های گوبلزی مخاطبان خود را فریب دادند و ((هیچ)) را به آنها در ازای سرمایه‌ی زندگی‌شان فروختند!.

6) آیا سرمایه‌ی اولیه توسط یونیک فاینانس بیمه می‌شود؟ طبق ادعای کلاهبرداران بله… اما در واقعیت خیر!!!

کلاهبرداران یونیک فاینانس برای فریب مخاطبان خود ادعا می‌کنند شرکت بیمه‌ی آمریکایی موسوم به GPM، مبلغ سرمایه‌ی اولیه اعضا را بیمه می‌کند. در حالی که این ادعای مضحک با ساده‌ترین اصول و قواعد بازار سرمایه همخوانی ندارد. ذات بازار سرمایه در نوسانی بودن قیمت‌هاست و ناظران بازار سرمایه همواره تاکید می‌کنند که افراد با مدیریت سرمایه و پذیرش ریسک‌های مختص این بازار، نسبت به انجام معاملات خود اقدام کنند. نکته دیگر اینکه با استعلام شرکت GPM از کمیسیون تنظیم مقررات بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا (SEC)، و همچنین استعلام از سامانه ثبت شرکت‌ها در ایالت دلاور، مانند سایر استعلام‌های انجام شده در مورد یونیک فاینانس با پاسخ منفی مواجه می‌شویم.

7) آیا مردم کشورهای توسعه یافته عضو یونیک فاینانس هستند؟ طبق ادعای کلاهبرداران بله… اما در واقعیت خیر!!!

اگر فرض کنیم تمام ادعاهای کلاهبرداران حقیقت داشته باشد، باید انتظار داشته باشیم یونیک فاینانس دارای شهرت جهانی و تعداد اعضای چند ده میلیونی از کشورهای توسعه یافته باشد. این پیش بینی اغراق آمیز نیست زیرا در اروپا و آمریکا سودهای بانکی بسیار پایین و در محدوده 3 درصد است. بنابراین گروه مالی که ادعا می‌کند سود قطعی سالانه 72 درصد پرداخت می‌کند و مبلغ سرمایه اولیه حتی با وجود سقوط احتمالی ارزش سهام، بیمه شده و از گزند هرگونه نوسان بازار سرمایه در امان است، باید مورد اقبال میلیون‌ها شهروند اروپایی، آمریکایی و آسیایی در کشورهای توسعه یافته باشد اما چنین انتظاری پوچ و عاری از واقعیت است. کافی است آمار تحلیلی سایت یونیک فاینانس در الکسا و گوگل ترند را مشاهده کنید تا متوجه شوید هدف‌گذاری کلاهبرداران روی مردمان کشورهای فقیر و بحران زده و عموما درگیر تورم‌های سرسام‌آور و دارای وضعیت آشفته معیشتی و اقتصادی است تا با رویای ثروتمند شدن یکشبه، سرمایه‌های اندک شهروندان این کشورها را به غارت ببرند. کشورهایی مانند عراق، ایران، افغانستان، تاجیکستان و …

https://trends.google.com/trends/explore?q=unique.finance

نتایج جستجوی یونیک فاینانس در گوگل ترند

8) آیا unique finance همان unique finanz AG است؟ طبق ادعای کلاهبرداران بله… اما در واقعیت خیر!!!

کلاهبرداران ادعا می‌کنند unique finance و unique finanz AG یک موجودیت هستند اما با دو نام مختلف!!! این ادعا به اندازه‌ای مضحک است که تنها کافی است هر دو نام را در وبسایت زفیکس، وبگاه اطلاعات شرکت‌های رسمی کشور سوئیس جستجو کنیم. پس از جستجو به این نتیجه می‌رسیم که این دو نام هیچ ارتباطی با هم ندارند. Unique finanz AG با مدیریت رابرت ویسر با تشکیلات مورد ادعای کلاهبرداران ارتباطی ندارد. آقای رابرت ویسر در تراست پایلوت اعلام کرد که شرکت او هیچ ارتباطی با یونیک فاینانس ندارد. در بخشی از اطلاعات شرکت صراحتا اعلام شده این شرکت هیچ نام دیگری ندارد. زمینه فعالیت این شرکت در زمینه سوخت و انرژی پاک می‌باشد و هیچ ارتباطی با ادعای کلاهبرداران مبنی معامله در بازار سهام ندارد.

https://www.zefix.ch/en/search/entity/list/firm/435197

اطلاعات شرکت Unique Finanz AG

9) آیا کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) فعالیت یونیک فاینانس را تایید می‌کند؟ 

طبق ادعای کلاهبردارن بله… اما در واقعیت خیر!!! کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا همواره روش‌های کلاهبرداری دسیسه‌های پانزی و هرمی را به مخاطبان گوشزد کرده و هشدار می‌دهد طرح‌هایی که وعده سود زیاد بدون ریسک می‌دهند، فعالیت‌های تایید نشده اقتصادی دارند، دارای بازدهی بیش از حد یکنواخت هستند، استراتژ‌ی‌های پیچیده و مخفی دارند و … مشکوک به دسیسه پانزی هستند و سرمایه‌گذاران باید از سرمایه‌گذاری در چنین طرح‌هایی صرفنظر کنند.

https://www.sec.gov/oiea/investor-alerts-and-bulletins/ia_ponziseniors

سرانجام پس از تلاش های گسترده مالباختگان و دستگاه پلیسی کشور در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ “محسن درخشان فر” یکی از سرکرده‌های شبکه کلاهبرداری دسیسه پانزی یونیک فاینانس در دادگاه به 20 سال حبس و رد مال محکوم شد. سایر سرشاخه‌های اصلی این شبکه کلاهبرداری از ایران متواری هستند. نیما طبری فرد یکی از کلاهبرداران دسیسه‌های پانزی یونیفاندز و کیونت که سابقه‌ی کیفری و زندان نیز دارد، نقشی محوری در یونیک فاینانس ایفا می‌کند. وی مدیریت یکی از کانال‌های تبلیغاتی یونیک فاینانس را بر عهده دارد. نیما طبری فرد همکنون به کشور ترکیه گریخته است. مجتبی گوران جلالی ملقب به کوروش گران، یکی دیگر از سرشاخه‌های فراری یونیک فاینانس است که مدیریت کانال تبلیغاتی دیگری را بر عهده دارد و بسیاری از اتباع ایرانی خارج از کشور که جذب تشکیلات یونیک فاینانس شده‌اند زیرمجموعه‌ی ایشان محسوب می‌شوند و در واقع از طریق کد معرف ایشان در یونیک فاینانس ثبت شده‌اند. “فرزین فردین فرد” عامل کلیدی و موسس یونیک فاینانس است که همکنون ساکن کشور امارات و شهر دبی است و مدیریت شرکت موسیقی 3fmusic را بر عهده دارد.

تصاوری برخی از سران شبکه کلاهبردار یونیک فاینانس

10) فرزین فردین فرد و ساخت هویت جعلی با خرید NFT

فرزین فردین فرد به واسطه درآمد هنگفتی که از کلاهبرداری به جیب زد، زندگی لاکچری خود را در دبی ساخته است و درحال پول پاشی با اموال مالباخته هاست.در ویدیو زیر مراسم مزایده پلاک تک رقمی شماره 9 در دبی است که برنده این مزایده کسی نیست جز فرزین فردین فرد!. پلاک AA9 خریداری شده توسط فرزین فریدن فرد در مراسم 100 Million Meals جایگاه دوم گرانترین پلاک ماشین جهان را دارد. منبع

مراسم مزایده پلاک 9 در دبی با قیمت 10 میلیون دلار! برنده فرزین فردین فرد!

فرزین فردین فرد امروز درحال ساخت هویت جدید برای خود است، این کلاهبردار با خرید NFT، خبرگزاری های مهم فناوری را تشویق میکند که اسم او و شرکتش را با عنوان فعال و علاقمند حوزه بلاکچین معرفی کنند و خود را از حواشی مربوط به کلاهبرداری یونیک فاینانس دور کند.

فرزین فردین فرد با نام 3fmusic تاکنون 442 NFTخریده است – (منبعآرشیو) – که برخی از آنها خبرساز شده اند. برخی از NFT های خریداری شده توسط فرزین فردین فرد:

خرید NFT نیویورک تایمز به قیمت 560 هزار دلار – منبع نیویورک تایمز

خرید NFT نیویورک تایمز به قیمت 560 هزار دلار

خرید NFT دختر فاجعه “Disaster Girl” به قیمت 500 هزار دلار. منبع

خرید NFT ویدیو Charlie Bit My Finger “چارلی انگشتم را گاز گرفت” به قیمت 760 هزار دلار. منبع

خرید NFT ویدیو “رقص تابوت” – Coffin Dance به قیمت یک میلیون دلار . منبع

و هزاران خبر و توییت و مطلب از رسانه ها و مردمی که بابت این خرج کردن های دنیای NFT هیجان زده شده اند ولی نمیدانند این پولها از کجا آمده است!

فرزین فردین فرد امروز به عنوان صاحب یک کمپانی صدا در دبی شناخته میشود و در رسانه ها هویت جدید ساخته است و کسی نمیداند شغل اصلی او چیست و چطور این پولها را از مردم کلاهبرداری کرده است. منبع

پلیس ایران بارها اطلاعیه داده است که درحال مبارزه با کلاهبرداران یونیک فاینانس در ایران است و همکنون نیز پرونده این شرکت روی میز قاضی است که به وضوح نان فرزین فردین فرد در آن دیده میشود.

همچنین دیتابیسی از کاربران سایت در گروه مال باخته ها منتشر شد که نام فرزین فردین فرد در آن در لیست اولین کاربران دیده میشود.

11) احکام برخی بازداشت شدگان شرکت یونیک فاینانس

درتاریخ 7 دسامبر 2021 احکام برخی بازداشت شدگان این شرکت در ایران اعلام شد: منبع

ذبیح الله خدائیان سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه آراء صادره برای متهمان شرکت هرمی یونیک فاینانس را به شرح زیر اعلام کرد:

?محسن درخشان فر، ۲۰ سال حبس و جزای نقدی.
?مجید فریدی، ۵ سال حبس.
? مصطفی الماسی، ۵ سال حبس.

فعالیت و شبکه سازی در تشکیلات هرمی کلاهبردار سرانجامی غیر از حبس و جزای نقدی و خسران عمر و جوانی پشت میله های زندان ندارد. آیا حکم ۲۰ سال حبس و جریمه نقدی محسن درخشان؛ برای لیدرهای شبکه ساز یونیک آینه عبرت میشود؟ مطالبه بعدی مالباختگان از دستگاه قضا استرداد و محاکمه فرزین فردین فرد؛ نیما طبری فرد و مجتبی گوران جلالی است که ار کشور متواری هستند.

تلویزون ملی ایران و خبر از بازداشت برخی از سران شبکه کلاهبرداری دسیسه پانزی یونیک فاینانس.

امروز گستردگی شبکه کلاهبرداری یونیک فاینانس فقط در مرزهای ایران نیست و کشورهای دیگری را نیز آلوده کرده است.

 • هشدار فعالیت کلاهبرداری یونیک فاینانس در کامرون- منبع
 • خبرگزاری عربی الحره که از واشنگتن اداره میشود نسبت به فعالیت گسترده کلاهبرداری یونیک فاینانس در عراق هشدار داد. Unique Finance .. “بزرگترین کلاهبرداری در عراق” و قربانیان تهدید به “ریختن خون” – منبع
 • هشدار پلیس در ازبکستان و بازداشت گروهی از فعالین یونیک فاینانس – بنیانگذاران هرم مالی در کشکادریا محکوم شدند. آنها توانستند 13.7 میلیارد صوم از شهروندان را جذب کنند. منبع
 • هشدار رسانه های ازبکستان در رابطه با فعالیت یونیک فاینانس- منبع1 – منبع2

برآورد میشود این شبکه بیش از 5 میلیارد دلار از کشور ایران ارز خارج کرده است و گروه مال باختگان این شبکه کلاهبرداری در تلگرام شامل 3 هزار نفر عضو است(لینک). مال باختگان به امید اجرای قانون و محاکمه کلاهبردار فرزین فردین فرد سرشاخه و گرداننده اصلی شبکه کلاهبرداری یونیک فاینانس هستند.

تصویر فرزین فردین فرد در دفتر یونیک فاینانس
ویدیو از دفتر کار یونیک فاینانس که فرزین فردین فرد را نشان میدهد.

بروزرسانی:
به نظر میرسد فرزین فردین فرد صفحه جدیدی در اینستاگرام راه اندازی کرده است.

3F Music (@3f) • Instagram photos and videos

لینک کوتاه : webamooz.com/?p=26980

نوشته های مشابه

۹ دیدگاه

 1. باسلام با توجه به پیگیری مقام قضایی و شکایات صادر شده از سوی حدود ۱۰هزار نفر ایجاب میکند فردین فرزین فر و مجتبی گوران و تمام سر دسته های این شبکه کلاهبرداری به پای میز محاکمه کشانده شوند و ابتدا سرمایه این مردم بینوا را برگردانند سپس به مرگ محکوم شوند تا امثال این افراد به خود اجازه این قبیل رفتارهای زشت را به خود ندهند جادارد از مقام قضایی واحد تهران .و بازپرس پرونده و وکیل مدافع این مال باختگان تقدیر کرد امید است با موفقیت اموال مردم را بازگردانند و من الله توفیق

  1. نه اقای بهروز چرا باید به مرگ محکوم بشن؟ این ایران زمین بایر زیاد داره. محکوم بشن تا زمین های بایر ایران رو تا زنده هستن اباد کنن.

 2. با سلام از مسولین محترم خواهش میکنم این افراد خیانت کار را زودتر به کشور برگردانید تا قلب هزاران ایرانی مال باخته شاد شود .

 3. سلام و ممنون،
  قبل و بعد از اسم این کلاهبردار نام امیر فروهی در جدول هست،که از به‌نام ترین این عرصه در ایران هستن،اطلاعی از او هست؟

 4. من یکی از مالباختگان شرکت یونیک فاینانس هستم کل زندگی خودم و اطرافیانم از بین رفته،حتی الان چند سال هست بدهکار هم شدم،چه زندگی ارومی داشتم این بیشرفها از من گرفتن شغلم رو از دست دادم،اعتبارم رو،کل زندگیم رو انشاالله با کمک قوه فضاییه و پلیس اینتر پل و سربازان گمنام امام زمان زودتر استرداد بشن تا ما به سرمایه هامون برسیم، فقط اینو بگم که بحق امام حسین خدا نابودشون کنه پول مردم بشه سرطان برای خودشون و زن بچه هاشون

 5. فرزین فردین فرد یک کلاهبردار حرفه ای در پروژه یونیک فاینانس که تمام ثروتش از این راه بدست امده
  او میلیون ها دلار از پول مردم ایران را غارت کرده و در حال ساختن هویت جدید به نام ۳f musicاست
  فرزین فردین فرد یک کلاهبردار بزرگ است او در ایران ۱۸۰۰۰نفر شاکی دارد

 6. خدا لعنتشون کنه که زندگی بالا چند صد هزار نفرو نابود کردند، تا الان بالای ۱۸۰۰۰ پرونده شکایت در دادسرای ناحیه ۳۱ تهران علیه متهمان (فرزین فردین فرد، نیما طبری فرد، مجتبی گوران و غیره) باز شده
  امیدوارم زودتر پلیس اینترپل این حروم خورهارو برگردونه و مردم بدبخت به حق و حقوقشان برسند
  انشالله دستگاه قضایی توجه ویژه‌ای به پرونده کثیرو الشاکی این متهمین داشته باشند…

 7. از قوه قضائیه میخوام هرچه زودتر حکم حرامزاده های دزد رو صادر کنه و پلیس اینترپل اونا رو به ایران بفرسته تا مالباخته ها خوشحال بشن و به حق و حقوقشون برسن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا