کلاهبرداری

ادعای فریبنده هویت سوئیسی ساعت تراست Trust


در دنیای امروز، مصرف‌کنندگان همواره در جستجوی محصولات باکیفیت و معتبر هستند. برند ساعت تراست به عنوان یک برند معروف در ایران، ادعاهایی در مورد اصالت سوئیسی و نمایندگی قانونی خود ارائه داده است که در این مقاله به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

نقد و بررسی وب‌سایت‌های مرتبط

وب‌سایت trustonline[.]ir ادعا کرده است که شرکت “ژرف اعتماد پارت”، با آدرس japartgroup[.]com، نمایندگی اصلی شرکت “تراست” TRUST سوئیسی است. با این حال، هنگامی که به دنبال اطلاعات مربوط به شرکت تراست سوئیسی می‌گردیم، به دامنه trustwatches[.]com می‌رسیم که آدرسی در سوئیس دارد: Trust AG, Sihlbruggstrasse 105, CH 6340 Baar, Switzerland. اما این آدرس به شرکت Swiss Equity Finance & Trust AG یا “Trust Group AG”، که یک شرکت خدمات مالی است، منتهی می‌شود. این موضوع نشان‌دهنده این است که عملاً شرکتی با نام تراست در زمینه ساخت ساعت در سوئیس وجود ندارد! آرشیو آرشیو.

کشف ارتباطات مشکوک

تحقیقات بیشتر نشان می‌دهد که دامنه شرکت سوئیسی trustwatches[.]com روی سرورهای شاتل هاست شده و مالکیت آن همراه با دامنه‌های شرکت “ژرف اعتماد پارت” در دست “مجید جوانمردی” است. این اطلاعات و ارتباطات تو در تو بین شرکت‌های مختلف نشان دهنده فعالیت‌های فریبنده این گروه است. آرشیو آرشیو آرشیو آرشیو.

شرکت‌های در هم تنیده و اتهام شیادی

تعقیب شرکت‌ها و مالکیت دامنه‌ها به “شرکت ژرف آئین پارت” یا “گروه ژاپارت” با مدیریت مجید جوانمردی منتهی می‌شود. این شرکت متهم به ایجاد شبکه‌ای از فعالیت‌های فریبنده است.

تحریم ها و انزوای کشور

این نوع کسب و کارها، که در ایران رواج یافته‌اند، نمونه‌ای از تبعات منفی تحریم‌های بین‌المللی هستند. به دلیل تحریم‌ها، ایران از ارتباط مستقیم با بازارهای جهانی و کسب و کارهای بزرگ جهانی محروم مانده است. این شرایط فرصتی را برای شیادان فراهم کرده تا با سوء استفاده از وضعیت کشور، کالاهای بی‌کیفیت را وارد کنند و خود را به دروغ به عنوان نمایندگان شرکت‌های اروپایی و آمریکایی معرفی کنند. در مثال برند ساعت “تراست”، ما شاهد تولید یک برند کاملاً جعلی هستیم که به نادرست ادعا می‌شود یک برند مطرح اروپایی است. مردم، به دلیل محدودیت‌ها و کمبود دسترسی به اطلاعات صحیح، گاهی به این ادعاها باور می‌کنند. این وضعیت، نشان‌دهنده یکی از آسیب‌های جدی کشوری است که با تحریم‌ها و انزوای بین‌المللی روبروست.

نتیجه‌گیری

مطالب مطرح شده در این مقاله نشان می‌دهد که مصرف‌کنندگان باید در انتخاب محصولات و برندها بسیار دقیق و هوشیار باشند. وجود ادعاهای فریبنده و شرکت‌هایی که به ظاهر ارتباطاتی با شرکت‌های بزرگ مخصوصا خارج از کشور دارند، اما در واقعیت به فریب مشتریان می‌پردازند، نیازمند توجه و بررسی دقیق است.

لینک کوتاه : webamooz.com/?p=31149

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا