پولشوییقمار

شبکه قمار، رادیو جوان و بانک مرکزی: تامین هزینه های ساسی مانکن از ایران تا آمریکا


در سایه گسترش فضای مجازی و اینترنت در ایران، شاهد افزایش فعالیت‌های غیرقانونی همچون قمار آنلاین غیرقانونی و پول‌شویی هستیم که حامیان جدی خواننده های زیرزمینی مانند ساسی مانک هستند. در این میان، رادیو جوان، یک شرکت ثبت شده در آمریکا، به عنوان یکی از اسپانسرهای اصلی این فعالیت‌ها شناخته می‌شود. این مقاله به بررسی چرخه پول‌های حاصل از قمار، نقش رادیو جوان و نبود برخورد مؤثر از سوی مقامات قضایی و پلیسی در ایران و آمریکا می‌پردازد.

پول‌شویی از طریق قمار غیرقانونی

همزمان با گسترش اینترنت در ایران، شاهد رشد چشمگیر جرایم سایبری هستیم. ترکیبی از ضعف شبکه بانکی ایران و مدیران فاسد و شبکه‌های مافیایی و غیر رسمی صرافی‌ها، فرصتی برای راه‌اندازی کسب و کارهای غیرقانونی فراهم کرده است.

شبکه قمار
چرخه مالی شبکه قمار از ایران تا آمریکا

یکی از مشکلات مردم ایران، سایت‌های قمار و شرط‌بندی غیرقانونی است که عمدتاً توسط ایرانی‌های مقیم کشورهایی چون ترکیه، انگلیس، و ارمنستان اداره می‌شوند. این سایت‌ها به صورت گسترده در رسانه‌های اجتماعی و تلویزیون‌های ماهواره‌ای تبلیغ می‌شوند و پول واقعی ریال از کاربران خود دریافت می‌کنند.

رادیو جوان، شرکت ثبت‌شده در آمریکا، با پخش تبلیغات وب‌سایت‌های قمار غیرقانونی و دریافت اسپانسری از این شبکه‌ها، به رونق بازار پولشویی و فساد در ایران کمک می‌کند. این شرکت باید قوانین دولت آمریکا را رعایت کند، اما به نظر می‌رسد که فعالیت‌های آن از چشم دستگاه‌های ناظر دولتی آمریکا دور مانده است.

قبلا در مطلبی با عنوان “رادیو جوان چگونه پول سیاه قمار غیرقانونی را به آمریکا انتقال میدهد؟” در رابطه با این موضوع نوشتیم و دوباره در این تحقیق به بررسی سوال مهمی می‌پردازیم: چگونه این شرکت ثبت‌شده در آمریکا می‌تواند در شرایط تحریم شبکه بانکی ایران توسط آمریکا، پول حاصل از فعالیت‌های غیرقانونی قمار را به آمریکا منتقل کند و چرا نظارتی بر روی فعالیت‌های این شرکت نیست.

استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت برای قمار غیرقانونی

در این بخش، تمرکز بر روی روش‌هایی است که شبکه‌های قمار غیرقانونی برای استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت کارت به کارت ایرانی به کار می‌برند. شرکت‌های پرداخت ایرانی که با اپلیکیشن های کارت به کارت به شبکه قمار خدمات میدهند. این اپلیکیشن‌ها، که برای انجام تراکنش‌های معمولی طراحی شده‌اند، توسط مجرمین بازنویسی شده و برای انجام پرداخت‌های “کارت به کارت” مرتبط با قمار به کار گرفته می‌شوند. این امر، نه تنها بر امنیت مالی کاربران تأثیر می‌گذارد، بلکه چالش‌هایی را برای نهادهای نظارتی ایجاد می‌کند که باید برای جلوگیری از چنین سوء استفاده‌هایی اقدام کنند. در ادامه اسمی برخی از این شرکت های پرداخت و بانک ها را میبینید که بدون نظارت بانک مرکزی درحال خدمات به شبکه قمار هستند.

اپلیکیشن پرداخت فام” متعلق به “موسسه اعتباری ملل” با مدیرت حجت‌الاسلام و المسلمین سید امین جوادی.

«ستاره درخشان همراه کیش» با اپلیکیشن “ستاره یک”

«گروه شرکت‌های تهران اینترنت» با اپلیکیشن “هف‌هشتاد”

اپلیکیشن ایوا متعلق به شرکت «پرداخت الکترونیک سداد» از مجموعه شرکت‌های «بانک ملی ایران»

«نوآوران پرداخت مجازی ایرانیان» با اپلیکیشن “دیجی‌پی”

اپلیکیشن “پاس” متعلق به شرکت «پرداخت الکترونیک سپهر» با نام سابق “مبنا کارت آریا”

اپلیکیشن “صاپ” متعلق به «بانک صادرات ایران»

اپلیکیشن “سکه” متعلق به شرکت «به پرداخت ملت»

اپلیکیشن “هف‌هشتاد” متعلق به «گروه شرکت‌های تهران اینترنت»

چه کسانی هزینه های ساسی مانکن را تامین میکنند؟

ساسی مانکن (ساسان حیدری یافته) یکی از خواننده های زیرزمینی ایرانی است که همکنون ساکن آمریکاست و هر از گاهی موزیک ویدیو ای میسازد و این موزیک ویدیو ها به دلیل محتوی غیراخلاقی مورد خشم بخشی از جامعه ایران قرار میگیرد.

توییت انقلابی
واکنش های منفی به تولیدات ساسی مانکن

ولی همین بخش از مردم ایران که به حاکمیت نزدیک تر هستند نمیدانند که بخش عمده هزینه این ویدیوها توسط شبکه پرداخت کارت به کارت بانک مرکزی ایران تامین میشود، اسپانسر اصلی این خواننده رادیو جوان با سایت قمار شارک بت است که دو درگاه پرداخت ریالی کارت به کارت دارد! آرشیو

با ورود به سایت قمار بدون حتی تایید ایمیل و سن، کاربر میتواند از دو درگاه کارت به کارت ریالی پول به این سایت ها که مشخص نیست از کجای دنیا مدیریت میشوند واریز کند.

پرداخت کارت به کارت سایت قمار
پرداخت کارت به کارت سایت قمار

به وضوح میبینید که پس از وارد کردن شماره کارت پیامکی از شرکت “اپلیکیشن پرداخت فام” متعلق به “موسسه اعتباری ملل” برای کاربر میاد که نشان میدهد شبکه قمار از این اپلیکیشن استفاده میکند. حجت‌الاسلام و المسلمین سید امین جوادی مدیرعامل موسسه اعتباری ملل است.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید امین جوادی
حجت‌الاسلام و المسلمین سید امین جوادی مدیرعامل موسسه اعتباری ملل

عدم برخورد نهادهای نظارتی

علی‌رغم شواهدی که نشان می‌دهند رادیو جوان و سایت‌های قمار غیرقانونی در فعالیت‌های مالی مشکوک دخیل هستند، نهادهای نظارتی هم در ایران و هم در آمریکا به نظر می‌رسد که کمترین اقدامی را علیه آنها انجام نداده‌اند. در ایران، عدم برخورد با شرکت‌های پرداخت‌ خدمات دهنده به سایت‌های قمار سوال‌برانگیز است. این شرکت‌ها با استفاده از درگاه‌های پرداخت کارت به کارت داخلی و فراهم کردن امکانات مالی برای این سایت‌ها، در پول‌شویی شبکه قمار نقش دارند.

در آمریکا، سوال این است که چرا نهادهای نظارتی مانند اف‌بی‌آی با رادیو جوان، که در فعالیت‌های مالی مشکوک شرکت دارد، برخورد نمی‌کنند. این بی‌توجهی ممکن است ناشی از چالش‌های قانونی و نظارتی در مواجهه با فعالیت‌های پیچیده مالی در دنیای دیجیتال باشد.

چرا قمار آنلاین در ایران باعث گسترش فساد میشود؟!

بیانیه موسسه اعتباری ملل در رابطه با خدمات کارت به کارت به شبکه قمار (13 آذر 1402):

“بسمه تعالی”

بی‌واسطه با مشتریان
 حضور ارزشمند مشتریان موسسه اعتباری ملل و مردم شهید پرور و ارجمند ایران عزیز 
سلام علیکم 
با عنایت به خبرسازی های منتشره در فضای مجازی، در خصوص “نحوه مدیریت حساب‌ها و تراکنش‌هایی که ممکن است منجر به پولشویی” شود، و به منظور تنویر افکار عمومی به اطلاع        می رساند که موسسه اعتباری ملل، همواره تلاش نموده است در راستای ضوابط و قوانین ابلاغی گام برداشته و صرفه و صلاح مشتریان و سپرده گذاران گرانقدر خود را همیشه ارجح می‌داند. در این راستا، همواره سعی شده است که با گسترش خدمات و تنوع محصولات ارائه شده در سبد بانکی خود، نیازهای مشتریان و مردم عزیز کشورمان را به بهترین شکل مرتفع نماید.
موسسه اعتباری ملل، با ارائه “نرم‌افزار جامع فام” به عنوان اولین نرم‌افزار پرداخت مبتنی بر هوش مصنوعی، گام بلند و بزرگی در این خصوص برداشته‌ و توانسته‌ است با گرفتن تاییدیه‌های امنیتی و استعلام‌های نظارتی با بالاترین امتیازها، با موفقیت این نرم‌افزار را در سبد خدماتی خود به مشتریان موسسه اعتباری ملل و سایر بانکها و مردم شریف کشورمان قرار دهد.
 اما…. بیان چند نکته در این خصوص ضروری است:
1)  نرم‌افزار فام، علاوه بر ارائه خدمت به مشتریان خود، مشتریان ۲۶ بانک دیگر نیز می‌توانند از خدمات آن استفاده کنند.
2)  استعلام و رصد برخی آی.‌پی‌ها و درگاه‌ها، خارج از حیطه امنیتی این نرم‌افزار بوده و از طریق سایر مراجع بالادستی قابل استعلام می‌باشد ونرم افزار فام، صرفاً یک پل ارتباطی است.
3)  به صورت کلی، هدف و تلاش خانواده بزرگ ملل، در گذشته، حال و آینده، رعایت قانون بوده و خواهد بود و اجرای مولفه‌های متعدد امنیتی از سوی این مجموعه، همواره صورت گرفته و به صورت دقیق، از سوی نهادهای نظارتی رصد می‌گردد.
 در پایان، خاطرنشان می‌ شود، موسسه اعتباری ملل ، نه تنها تاکنون اسپانسر هیچ یک از برنامه های خلاف شرع و شئونات اسلامی و اخلاقی نبوده؛ بلکه به عنوان خادمین شما ملت عزیز ایران در خط مقدم جنگ نابرابر اقتصادی،  فرهنگی و بداخلاقی ها، همواره در صف مبارزین بوده و خواهد بود تا ایران عزیز شکوفاتر، پویاتر و سرزنده‌تر از همیشه به حیات خود ادامه دهد. انشاالله

لینک کوتاه : webamooz.com/?p=31163

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. فعالین سیاسی و حقوق بشر ایرانی ساکن در آمریکا باید حداکثر تلاش شون رو برای شناسایی و رسوایی مافیای جمهوری اسلامی در خارج کشور انجام بدن که حداقل کانال های درآمدزایی و نقل انتقال مایکون رو محدود کنن

  2. یکی از راههای انتقال پول های قمار و شرط بندی ، ارز دیجیتال است .
    “سایت دیوار “روزانه هزاران اگهی با عنوان کار اینترنتی غیر حضوری صرافی منتشر میکنه . این شبکه تحت عنوان استخدام ادمین ، اقدام به دریافت پول به ریال در حساب ادمین بیخبر کرده و پولهای موجود در حساب را در صرافی های ایرانی به انواع ارزهای دیجیتالی تبدیل کرده و به خارج انتقال میدن . بدون اینکه ردی از خودشون باقی بمونه و در نهایت کارجوی بیخبر ، متهم و شریک پولشویی است .
    جطور میشه دیوار – بانک مرکزی – سربازان گمنام امام زمان و… از این حجم فساد و گردش مالی هزاران میلیاردی بیخبر و بی نصیب باشن ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا