پانزیکلاهبرداری

مایکل کاراسو و کلاهبرداری پانزی در آمریکا

در این مطلب قصد داریم یک کلاهبرداری دیگر پانزی اما در خارج از ایران را مورد بررسی قرار دهیم.

تا به حال فکر کرده اید که روند برخورد با یک کلاهبردار در خارج از کشور به عنوان مثال کشور آمریکا در حوزه کریپتو که مشابه آن را هر روز در ایران می بینیم چگونه است؟

داستان عبرت آموزی که قصد داریم آن را بازگو کنیم مربوط می‌شود به فردی به نام مایکل ۲۸ ساله از ایالت آریزونای آمریکا

مایکل به همراه دوست خود زاکاری سالتر ۲۷ ساله یک شرکت به نام زیما دیجیتال که در حوزه ترید و کریپتو فعالیت می‌کند تاسیس نمودند.

روند فعالیت شرکت نیز به این صورت است که سرمایه گذار با مبلغ خاصی روی ارز دیجیتال سرمایه گذاری می کند و در مقابل سود حاصل از آن را هم به صورت منظم دریافت می کند.

این دو کلاهبردار متشخص که به عنوان قهرمانان ترید خود را معرفی کرده بودند سود سرمایه گذاران را به صورت مرتب پرداخت می نمودند.مشابه مایکل کاراسو و کسب و کار وی در ایران اکبر داداشی و شرکت آمیتیس می باشد!

اکبر داداشی به همراه فردی که احتمالا پسرعموی وی می باشد و همینطور به همراه خانم اعظم قراگوزلو شرکت فردادکار آمیتیس را در سال ۱۳۹۰ تاسیس نمودند که این کلاهبرداران به مدت بیش از سه سال اقدام به جذب و سرمایه مردم به عنوان سرمایه گذاری با سود روزی یک درصد نمودند و مدعی شدند که این سود از طریق ترید کردن به دست می آید

ماجرای دستگیری این دو کلاهبردار در آمریکا

داستان از این قرار بود که این دو کلاهبردار مبلغ چهار و نیم میلیون دلار در یک روز از حساب شرکت به حساب شخصی خود واریز می کنند
و از آنجایی که همه این اقدامات مالی در این کشور زیر ذره بین دستگاه ناظر انجام می شود، زنگ خطر این دستگاه به صدا در می آید (دستگاه ناظری که به هیچ عنوان در ایران وجود ندارد. در واقع به عبارت دیگر باید بگویم که دستگاه ناظر هیچ خطری را حس کردند که اقدام به طراحی چنین سیستمی کنند!)

پس از به صدا در آمدن آژیر خطر دستگاه ناظر و با بررسی کاراگاههان مشخص می‌شود که این دو کلاهبردار از مبلغ ۷ و نیم میلیون دلاری که از مردم ناآگاه اخذ نمودند مبلغ یک میلیون و ۹۰۰ میلیون دلار از آن را به عنوان سود به آنها پرداخت نموده اند!  (کلاهبرداری پانزی)

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید این دو کلاهبردار با استفاده از سرمایه ای که از مردم نا آگاه به دست آوردند اقدام به اجاره جت شخصی خرید چند خانه و ماشین لاکچری نمودند. این دو کلاهبردار حتی هزینه‌های کازینوهای لاس وگاس را هم از این پول پرداخت می نمودند.

سرنوشت مایکل کاراسو شد؟

مایکل کاراسو در نهایت توسط اف بی آی بازداشت و محکوم به زندان شد. جالب است بدانید که پرونده کاروسو تنها ۹۰ نفر قربانی داشته است.


این پرونده را با پرونده تریدر بزرگ داداشی که بیش از ۲ هزار میلیارد تومان از قربانیان جذب سرمایه نموده مقایسه کنید.
(سرمایه‌گذاران و قربانیانی که تنها به سود ۲۵ درصدی خود فکر میکنند)

لینک کوتاه : webamooz.com/?p=23775

نویسنده

نویسنده وب آموز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا